Звіт проведення предметно-методичного тижня з математики та інформатики


План тижня

з математики та інформатики

№ п/пНазва заходуДата і час проведенняМісце проведенняВідповідальні
  1


2      
  Організувати виставку фотоколажів з математики та інформатики, конкурс ребусів та кросвордів.  


Підготовка матеріалів для участі у Всеукраїнської науково-практичної конференції «Методична система навчання основам технології та робототехніки як складової SТЕМ-освіти»  
15.11.2021 9.30-15.30    


протягом тижня        
  виставковий стенд (ІІ поверх)

здобувачі освіти І-ІІІ курсів            
Черепухін М.І.       Черепухін М.І.    
  2    Організувати і провести квест «Математична головоломка»  16.11.2021 12.00 – 15.00  групи І-II курсу(4,13)  Черепухін М. І. Галицька Л. М.
  3    Організувати відвідування факультету математики  та інформатики ЧНУ імені Юрія Федьковича, з метою ознайомлення здобувачів освіти з особливостями поглибленого  17.11.2021 14.00  вул. Університецька ІІI-курс, гр. №12.  Черепухін М.І  
  4  Провести брейн ринг «Світ цікавої математики»   Розробка відкритого уроку на тему: «Відсоткові розрахунки. Використання відсотків для розв’язування задач».  18.11.2021 14:00І-курс, гр. №4.  Черепухін М.І       Галицька Л. М.
  5Підбити підсумки конкурсу ребусів; висвітлити інформацію на сайті ліцею.19.11.2021 10.00 Черепухін М.І  

ПОНЕДІЛОК (15 листопада 2021 р.)

Відкриття тижня

Протягом тижня, з 15 по 19 листопада, в ліцеї проходив предметно-методичний тиждень математики та інформатики. Викладач математики та інформатики Черепухін М. І. разом з гуртківцями підготував для загального обговорення та розгадування кросворди та ребуси.

ВІВТОРОК (16 листопада  2021 р.)

У вівторок, 12 листопада, між здобувачами освіти першого курсу 4 група та другого курс 13 група відбувся квест «Математична головоломка», під час проведення якого здобувачі освіти мали можливість позмагатися у своїх знаннях. Команди гідно боролися за перемогу і показали високий рівень знань.

СЕРЕДА (17 листопада 2021 р.)

17 листопада здобувачі освіти третього курсу разом з класним керівником та майстром відвідали факультет математики та інформатики, де викладачі з програмування провели профорієнтаційну бесіду і більш детальніше розповіли про професію програміста, та комп’ютерну інженерію. А викладачі математики розказали історію математики як науки.

ЧЕТВЕР (18 листопада 2021 р.)

У четвер, 18 листопада, між командами відбувся брейн-ринг «Світ цікавої математики» в якому кожна з команд намагалася довести, що саме вона найкраща. Під час гри перемога переходила від однієї команди до іншої.

«СВІТІ ЦІКАВОЇ МАТЕМАТИКИ»

Мета: перевірити вміння працювати в команді, формулювати думки, розвивати кмітливість, інтерес до предмету; виховувати взаємоповагу, вміння концентруватись, висловлюватись.

Дві команди гравців одночасно відповідають на одне і те ж питання, причому команда, що першою правильно відповіла позбавляє суперника можливості відповісти на це ж питання. Перемагає та команда, що набере більше очок. На пошук відповіді відводиться до 2-х хвилин. Якщо відповідь команди, яка першою вирішила її надати, є неправильною, то друга команда має право до 30-и секунд поміркувати і надати свій варіант відповіді.

Викладач.

Давайте доберемо до літер слова «цікава» якості, які можуть бути нам в нагоді під час гри.

Ц – цілеспрямованість;

І – ініціативність;

К – кмітливість;

А – активність;

В – взаємоввічливість;

А – артистичність, альтруїстичність.

А тепер, озброївшись переліченими якостями, переходимо до гри.

Завдання першого туру. «Задачі на кмітливість»

  1. Задача з сірниками.

Перед Вами приклад, в якому немає рівності. Треба перекласти 1 сірник з одного місця на інше так, щоб приклад став правильним. Відповідь не чіпаємо.

ВИКЛАДАЧЕМ ГАЛИЦЬКОЇ Л.М. ПРЕДСТАВЛЕНА МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ВІДКРИТОГО УРОКУ НА ТЕМУ: «Відсоткові розрахунки. Використання відсотків для розв’язування задач».

ВИКЛАДАЧЕМ ЧЕРЕПУХІНИМ М.І. ПІДГОТОВЛЕНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ УЧАСТІ У ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «МЕТОДИЧНА СИСТЕМА НАВЧАННЯ ОСНОВАМ ТЕХНОЛОГІЇ ТА РОБОТОТЕХНІКИ ЯК СКЛАДОВОЇ SТЕМ-ОСВІТИ»

П’ЯТНИЦЯ (19 листопада 2021 р.)

Підбиття підсумків конкурсів; нагородження переможців;

висвітлення інформації на сайті ліцею