Історія ліцею


Історія Чернівецького професійного ліцею сфери послуг

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» був створений наказом Держкомітету по професійній освіті 25 жовтня 1975 року і заснований як технічне училище № 3 за рішенням місцевої влади та обласного управління професійно-технічної освіти на замовлення базового підприємства “Гравітон” (воєнно-промисловий комплекс).

Потреба у кваліфікованих спеціалістах була настільки велика, що з самого початку існування училища було набрано 9 навчальних груп (263 учні). З розвитком виробництва розширилися стіни училища, поповнювався новими кадрами педагогічний колектив; на тему дня була поставлена підготовка нових спеціальностей на вимогу підприємств-замовників. За їх допомогою створювалася сильна матеріальна база училища. Вже для підготовки високо кваліфікованих робітників було запропоновано ряд нових спеціальностей:

  • регулювальник радіоапаратури;
  • слюсар-інструментальник;
  • оператор прецизійної фотолітографії;
  • слюсар контрольно-вимірювальних приладів.

У 1978 році почали готувати спеціалістів ще з 3-х професій:

  • токарі;
  • випробувальники деталей і вузлів електронної техніки;
  • електромонтери.

Збільшилась і кількість підприємств-замовників. Крім заводу “Гравітон” випускників училища потребували такі заводи як “Вимірювач”, “Електронмаш”, “Граніт”, “Кварц” та інші.

На протязі 5-ти років, тобто до 1980 року, училище готувало кваліфікованих робітників тільки на базі середньої школи і термін навчання складав 10 місяців. Починаючи з 1980 року в училищі почали набирати учнів з неповною середньою освітою і  терміном навчання 3 роки, але підготовка проводилась без отримання середньої освіти. Учні були вимушені відвідувати вечірні школи. У 1984 році ТУ № 3 отримало можливість готувати робітників за даними професіями на базі неповної середньої освіти з отриманням повної загальної середньої освіти безпосередньо в училищі. Тоді ТУ № 3 було реорганізоване в середнє професійно-технічне училище № 13.

Прискореними темпами розвивалася електронна промисловість, росла кількість навчальних груп, збільшився контингент учнів до 1200 чол. Проте соціально-економічна криза в українському суспільстві під час перебудови призвела до зупинки багатьох базових підприємств і училище змушене було  пройти процес перепрофілювання й адаптації до нових ринкових умов.

В 1993 році на базі СПТУ № 13 був створений експериментальний учбово-виробничий комплекс з школою №42. Школа №42 зайняла основний навчальний корпус, а училище вимушене було перейти до приміщень майстерень, яке зовсім не було підготовлене для здійснення навчального процесу. Зусиллями всього інженерно-педагогічного колективу, з допомогою батьків, за спонсорські та зароблені учнями кошти напіврозвалене приміщення набуло сучасного вигляду. Був встановлений дах, відбудовані та переобладнані навчальні кабінети та майстерні.

У зв’язку з новими потребами суспільства училище почало готувати кваліфікованих робітників за новими професіями. З 1996 року була отримана ліцензія на підготовку кваліфікованих робітників з таких професій: «помічник вихователя», «молодша медична сестра по догляду за хворими», «оператор комп’ютерного набору», «гувернер», «асистент референта»

3 1998 року в ПТУ № 13 розпочалася підготовка кваліфікованих робітників за професіями «обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «конторський службовець (бухгалтерія)», «касир в банку», «оператор комп’ютерної верстки»

За роки свого існування зі стін училища вийшло більше 12 тис. робітників, якіуспішно працюють в усіх ланках народного господарства.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 13.02.2009 року № 102 «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Чернівецької області» ПТУ № 13 м.Чернівці було перейменовано в Державний професійно-технічний навчальний заклад «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг».

Сьогодні ліцей має чітко виражені завдання, які постали завдяки докорінній зміні переліку ліцензованих професій. Для потреб всіх галузей економіки та сфери обслуговування, на основі укладених договорів з підприємствами-роботодавцями Чернівецький професійний ліцей сфери послуг здійснює підготовку робітничих кадрів за професіями:

1. Секретар керівника (організації, підприємства, установи).

2. Помічник вихователя.

3. Молодша медична сестра по догляду за хворими.

4. Соціальний робітник.

5. Гувернер.

6. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин.

7. Оператор комп’ютерного набору.

8. Оператор комп’ютерної верстки.

9. Асистент референта.

10. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних.

11. Діловод.

12. Конторський службовець (бухгалтерія).

13. Касир в банку.

Головними напрямками діяльності колективу ліцею є:

– забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до їх покликання, інтересів і здібностей та стану здоров’я, з метою задоволення потреб економіки країни у кваліфікованих і конкурентноспроможних робітниках на ринку праці;

– робота над підвищенням якості навчально-виховної, навчально-методичної, виробничо-комерційної діяльності;

– зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази;

– надання платних послуг населенню для заробітку коштів нарозвиток й утримання ліцею;

– надання послуг на навчання та перепідготовку незайнятого населення;

– організація підвищення кваліфікації та стажування педагогічних працівників на підприємствах, в установах, організаціях.

Приміщення ліцею – це один двоповерховий навчальний корпус загальною площею 1720 кв.м, в якому щороку навчається близько 500 учнів. Незважаючи на дефіцит площі, тут кожен метр використовується дуже раціонально. У корпусі розміщено 17 кабінетів: загальноосвітніх предметів, спеціальних дисциплін і майстерень. Робочі місця викладачів та майстрів виробничого навчання в кожному кабінеті обладнані сучасними технічними засобами навчання, роздавальним і дидактичним матеріалами, підручниками, таблицями, моделями, макетами та муляжами. Гордістю ліцею є сучасна гімнастична зала, бібліотека. Всі кабінети та майстерні ліцею повністю забезпечені відповідно до вимог Державних стандартів професійно-технічної освіти, обладнані новими сучасними меблями, сучасною офісною технікою (факси, диктофони, ксерокси, знищувачі паперу, біндери, ламінатори тощо) та персональними комп’ютерами. В ліцеї обладнані сім комп’ютерних класів, пілотний проект кабінету математики, в якому наявна мультимедійна дошка. Для якісного забезпечення навчально-виховного процесу активно використовуються 3 мультимедійні проектори. Всього в ліцеї налічується 140 персональних комп’ютерів нового покоління.

У 2011 році ліцей отримав приміщення майстерень ВПУ №3 міста Чернівці по вулиці Руській, 53, де має намір обладнати виробничі майстерні  для  професій сфери обслуговування. У 2012 році ліцей своїми силами здійснив реконструкцію даху. Проте продовжити ремонтні роботи заклад не може через відсутність суттєвого фінансування.

Навчально-виховний процес забезпечує команда однодумців – педагогічний колектив з високим професійним і творчим потенціалом. Із 45 педагогічних працівників ліцею – 21 – викладачі вищої категорії та 13 – викладачі-методисти, 7 – мають звання «старший викладач». Професійне та виробниче навчання забезпечують 18 майстрів виробничого навчання, з них 8 –  майстри виробничого навчання І  категорії. 12 педагогічних працівників – відмінники освіти України, 5 – нагороджені нагрудним знаком «Антон Макаренко», 2 – «Василь Сухомлинський», 3 – лауреати обласної освітянської премії імені О. Поповича, 1 – Заслужений працівник освіти України.

Кращі випускники ліцею, здобувши педагогічну освіту, продовжують працювати у закладі майстрами виробничого навчання та викладачами.

У ліцеї ефективно працює система роботи з обдарованою молоддю, про що свідчать численні досягнення вихованців у олімпіадах, професійних та творчих конкурсах, змаганнях тощо.

За останні роки ліцей двічі ліцей визнаний Флагманом освіти і науки України, тричі став переможцем у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» (2013, 2014, 2015), де виборов 2 срібні та 1 бронзову медаль. На УІ Міжнародному форумі «Інноватика в освіті» (2014) ліцей відзначено дипломом І ступеня та золотою медаллю. У 2014 році заклад ввійшов до Всеукраїнського видання «Енциклопедія професійно-технічної освіти України» та став учасником Всеукраїнської програми «Золотий фонд нації. Україна. Європа. Світ». Нагороджений Дипломом за активну участь у презентації досягнень із модернізації національної освіти одинадцятою міжнародною виставкою «Сучасні заклади освіти-2020».

Колектив Чернівецького професійного ліцею сфери послуг перебуває у постійному творчому пошуку й самовдосконаленні та працює задля престижу й визнання закладу.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 75-76-728x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 75-728x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 76-77-728x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 77-78-728x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 78-79-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 79-80-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 80-81.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 81-82-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 82-83-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 83-84-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 84-85-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 85-86-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 86-87-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 87-88-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 87-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 88-89-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 89-90-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 91-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 95-96-723x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 96-97-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 98-99-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 99-2000-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2001-2002-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2003-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2004-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2005-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2006-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2007-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 20082-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2008-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2009-2-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2009.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2010-2-723x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2010-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2011-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2012-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2013-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2014-2-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2014-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2015-2-724x1024.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2015-724x1024.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Rysunok1-4.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Rysunok2-5.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Rysunok3-4.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Rysunok4-5.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Rysunok5-5.jpg