Звіт проведення предметно-методичного тижня з математики та інформатики


План тижня

17.04.2023 – 21.04.2023

№ п/пНазва заходуДата проведенняВеб-ресурс для проведення, (кабінет) учасникиВідповідальні
1       2Відкриття тижня. Онлайн – екскурсія: «У світі цифри: цікаві факти про математику» Організувати перегляд відео:  «Математика в природі»понеділок 17.04.2023(https://www.youtube.com/watch?v=77PjhJCPNOQ)     (https://www.youtube.com/watch?v=1f5ASbpy-_EЧерепухін М.І.
3Конкурс проектів із тем на вибір: «Математична версія гри «Мафія», «Число і доля людини», «Золота пропорція»вівторок 18.04.2023здобувачі освіти І-ІІІ курсівЧерепухін М.І.
4Організувати створення відеоспіч-реклами: «Роль математики в професіях»середа  19.04.2023здобувачі освіти І-ІІІ курсівЧерепухін М.І.
5Методична розробка відкритого уроку з математики на тему: «Формули для обчислення довжини вектора, кута між векторами, що задані координатами»четвер 20.04.2023 Черепухін М.І.
6Підготовка матеріалів до участі у «STEM-тиждень–2023» з 24 по 28 квітня 2023 року у рамках фестивалю «STEM-весна–2023»протягом тижняздобувачі освіти груп №3,№4Черепухін М. Чиж С. М. Андрусяк Т. Руснак Т. Пінюк С.
7Підведення підсумків предметно-методичного тижня математики та інформатики, розміщення інформації на сайтіп’ятниця 21.04.2023 Черепухін М.І.

Математика – одна з найдревніших наук. Перші математичні уявлення і поняття людина формувала в глибокій давнині, розв’язуючи найпростіші задачі практичного характеру. Ускладнювалися форми трудової діяльності, і перед людиною поставали складніші задачі, для розв’язування яких вона формувала нові математичні поняття, створювала математичні теорії. Отже, математика розвивалася під впливом двох головних стимулів: потреб практичної діяльності людини і логіки розвитку самої математики.

У кожний період історії науки видатні математики є першовідкривачами невідомих раніше теорем, розв’язків задач, за якими часто відкривалися нові горизонти науки.

З метою популяризації та активізації вивчення математики, розвитку математичних здібностей здобувачів освіти у ліцеї проходив предметно-методичний тиждень математики та інформатики. Під час проведення заходів використовувалися різні форми і методи роботи спрямовані на сприяння розвитку інтересу здобувачів освіти до предмету; формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок здобувачів освіти; забезпечення належних умов для виявлення і розвитку їх творчої активності.

Протягом тижня викладачі Микола Черепухін, Сніжана Чиж, Тетяна Андрусяк, Тетяна Руснак та Сергій Пінюк готували матеріали до участі у «STEM-тиждень–2023» у рамках фестивалю «STEM-весна–2023».

17.04. здобувачі здійснили онлайн – екскурсію «У світі цифри: цікаві факти про математику», а також переглянули відео «Математика в природі»

18.04. відбувся конкурс проектів на одну із запропонованих тем, а саме «Математична версія гри «Мафія», «Число і доля людини», «Золота пропорція». Де кожний із учасників розробляв проект, і представляв його на оцінку.

19.04. здобувачам освіти було запропоновано створити невеличку відео-спіч рекламу профорієнтаційного напрямку на тему: «Роль математики в професіях» .

Окрім цього, викладачем Миколою Черепухіним на засіданні методичної комісії була представлена методична розробка відкритого уроку з математики на тему: «Формули для обчислення довжини вектора, кута між векторами, що задані координатами».