Звіт про проведення предметно-методичного тижня біології, екології та хімії


План проведення предметно-методичного тижня з біології, екології та хімії (дистанційно)

12.04 – 16.04.2021 р.

№ з/пНазва заходуДата провед.Спосіб проведення
1.       2.Відкриття предметно-методичного тижня, ознайомлення з планом.     Інтелектуальне онлайн-змагання «Природничі перегони» (для здобувачів освіти І-ІІІ курсів).12.04Google-диск https://drive.google.com/drive/folders/1kxbsOmHJdJXDlBwcVHueUYzDqEcGvXbq Google Classroom https://classroom.google.com/c/MTUzNzE3OTgzMzYx/a/MzIxNDI5Nzg1NTkz/submissions/by-status/and-sort-last-name/all
3.             4.Виставка творчих робіт здобувачів освіти на екологічну тематику «Цінність води для кожного з нас», конкурс індивідуальних навчальних проектів (для здобувачів освіти І-ІІІ курсів).   Перегляд та обговорення пізнавального фільму «Екологічний слід людини», розрахунок значення особистого екологічного сліду (для здобувачів освіти ІІ курсу).13.04  Google– диск https://drive.google.com/drive/folders/1QikDvRCqXg3brqFI3A7LJZSDtW-zplA5       Google Classroom https://classroom.google.com/c/MTUzNzE3OTgzMzYx/a/MzEzMzM1MjkwNzYw/submissions/by-status/and-sort-last-name/all
5.         6.Віртуальна екскурсія природничим музеєм, ботанічним садом та дендрарієм ЧНУ (для здобувачів освіти І-ІІ курсів).   Методрозробка відкритого уроку з біології та екології на тему «Всесвітній день води».14.04  Google Classroom https://classroom.google.com/c/MTUzNzE3OTgzMzYx/a/MzEzMzQ2MjkzMDI4/submissions/by-status/and-sort-last-name/all Google-диск https://drive.google.com/drive/folders/1Fpkd5QGXGcWSDyxeznO6DNd-ycuUpIrS
7.Освітньо-мотиваційна онлайн-бесіда  «Хімія Чорнобиля» за участі запрошеного спікера – заступника директора Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ, кандидата хімічних наук, доцента Халавки Ю. Б. (для здобувачів освіти І курсу).15.04  Платформа ZOOM
8.Підбиття підсумків, нагородження переможців конкурсів, висвітлення інформації на сайті ліцею, подання звіту про проведення предметно-тематичного тижня.16.04Сайт ліцею

ЗВІТ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПРЕДМЕТНО-МЕТОДИЧНОГО ТИЖНЯ БІОЛОГІЇ, ЕКОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

12-16.04.2021

(дистанційно)

Вже традиційно напередодні Дня довкілля і Дня Землі у Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг відбувся предметно-методичний тиждень біології, екології та хімії. Через сайт викладача Андрусяк Т.В. здобувачі освіти мали змогу ознайомитися із запланованими заходами, специфіку проведення яких зумовила дистанційна форма освіти, спричинена локдауном. За допомогою Google classroom було надано доступ до необхідних матеріалів та ресурсів.

Заплановані заходи були спрямовані на максимальне залучення здобувачів освіти до активної участі у предметно-методичному тижні в умовах дистанційного навчання і мали на меті формування стійкого пізнавального інтересу до вивчення природничих дисциплін, усвідомлення важливості вміння аналізувати інформацію у сучасному житті; реалізацію творчого потенціалу здобувачів освіти, виховання любові до процесу пізнання; формування позитивних стереотипів щодо вагомості освіти у сучасному суспільстві.

У понеділок, 12 квітня, для здобувачів освіти всіх курсів навчання розпочалося інтелектуальне онлайн-змагання «Природничі перегони». Протягом чотирьох днів з допомогою платформи «LearningApps» здобувачі освіти вправлялися у розгадуванні наукових головоломок, кросвордів з цитології, розв’язували завдання «Хімічного калейдоскопу», складали генетичні пазли, а виконавши завдання «Життя у зоні Чорнобиля», отримали доступ до перегляду пізнавального відео. Найпопулярнішими серед гравців виявилися онлайн-ігри, а також хімічна дуель «Правда чи брехня?». За підсумками чотирьох змагальних днів упевнену перемогу здобула здобувачка освіти групи №8 Єлизавета Скаскевич з результатом 120 балів, призерами також стали Раффаєле Цуркан (група №13) та Тетяна Тодос (група №10).

Підсумки змагання наведено у таблиці:

ПІ гравцяГрупаБалМісце
1Скаскевич Єлизавета8120І
2Цуркан Раффаєле1396ІІ
3Тодос Тетяна1075ІІІ
4Боднарюк Олександра1247ІV
5Равлик Катерина440V
6Чернецька Анастасія938VI
7Беженар Максим1329VII

13 квітня, у вівторок, здобувачі освіти віртуально відвідали виставку малюнків «Цінність води», яку підготували ліцеїсти до Всесвітнього дня води. У своїх роботах юнаки і дівчата спробували відобразити власне ставлення до проблеми збереження питної води у світі.

Цього ж дня відбувся конкурс індивідуальних проєктів «Цікава наука». Свої напрацювання здобувачі освіти висвітлили на платформі «Classroоm». Щорічний конкурс – своєрідний підсумок дослідницької роботи, яку здобувачі освіти здійснювали протягом ІІ семестру. Для багатьох він виявився гарним шансом для самореалізації, демонстрації власної креативності та глибших досліджень актуальних питань у галузі біології і хімії. Переможцями конкурсу стали:

І місцеГальчук Руслана, гр. №5, проєкт «Клонування людини»;

ІІ місцеБузіле Богдана, гр. №4, проєкт «Методи клонування організмів»;

ІІІ місцеБеженар Максим, гр. №13, мініпроєкт «Де знайти вітамін С».

Здобувачі освіти ІІ курсу мали змогу переглянути й обговорити науково-популярний фільм «Екологічний слід людини», а потім, скориставшись екологічним онлайн-калькулятором, розрахувати значення особистого екологічного сліду і дізнатися про міру власного впливу на середовище існування. За допомогою сучасних платформ для комунікації учасники отримали нагоду висловити свої міркування з приводу шляхів гармонійного співіснування природи та суспільства.

На жаль, через локдаун цьогоріч традиційні екскурсії були недоступними, але в нагоді стали сучасні технології. Тому у середу, 14 квітня, до уваги здобувачів освіти було запропоновано віртуальні екскурсії ботанічним садом і дендрарієм ЧНУ, а також університетськими зоологічним та геологічним музеями. Така нетипова форма проведення екскурсій в умовах карантину – ще одна можливість для молоді надихнутися на відвідування цікавих об’єктів рідного краю у майбутньому. нагоду висловити свої міркування з приводу шляхів гармонійного співіснування природи та суспільства.

До Всесвітнього дня води за допомогою платформи «Zoom» викладачем Андрусяк Т.В. було проведено тематичні уроки «Цінність води для кожного з нас». На них здобувачі освіти дізналися про причини, які спонукали світову спільноту запровадити це свято, сучасний стан і перспективи забезпечення питною водою у світі й Україні; разом сформулювали правила щоденного раціонального водокористування, а в інтелектуальному бліц-турнірі мали нагоду продемонструвати власну ерудованість і кмітливість. pan> нагоду висловити свої міркування з приводу шляхів гармонійного співіснування природи та суспільства.

У четвер, 15 квітня, здобувачі освіти першого курсу, а також члени гуртка «Чарівний світ перетворень» мали освітньо-мотиваційну онлайн-бесіду «Хімія Чорнобиля» за участі запрошеного спікера – заступника директора Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ, кандидата хімічних наук, доцента Юрія Богдановича Халавки. Покоління, яке народилося задовго після аварії, скористалося нагодою більше дізнатися про катастрофу на Чорнобильській АЕС і переосмислити її наслідки. Здобувачі освіти захоплено слухали подробиці про причини події, з’ясували, що спільного між Чернівецькою міською радою і атомним реактором, який відсоток заряду мобільника походить від атомної енергетики, як розрахувати час можливого повернення у зону відчуження і де розташований найбільший рухомий архітектурний об’єкт світу. Найактивнішими у дискусії були Богдан Ілащук і Володимир Косован, проте жоден не залишився байдужим, спікер допоміг юнакам і дівчатам усвідомити, наскільки важлива освіта для відповідального прийняття рішень в умовах сьогодення.

Завершився предметно-методичний тиждень нагородженням переможців конкурсів електронними сертифікатами, підведенням підсумків, обміном вражень. Хоча через обставини цьогоріч тиждень видався незвичним, здобувачі освіти все ж знайшли змогу поділитися враженнями, продемонструвати свої нахили, творчі здібності та зацікавленість предметами. Завдяки проведеним заходам здобувачі освіти переконалися у тому, що процес пізнання може бути захопливим і яскравим за будь-яких обставин.