У Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг проведено заходи у рамках Декади громадянської освіти
#1939-1945НіколиЗнову#МакиПам’яті#Пам’ятаємо
УкраїнаЄвропейськаДержава
У Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг проведено заходи у рамках Декади громадянської освіти
Щороку, 8 травня, Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років та День пам’яті та примирення в Україні. 9 травня – День Європи в Україні.
Війна… Яке коротке слово, а скільки болю і біди воно в собі несе. Україна дуже миролюбна держава, але історію, на жаль змінити неможливо. Друга світова війна стала найбільш кривавою та жорстокою в історії людства. Для України та українського народу війна пройшла крізь життя кожної української родини і є вагомою складовою історичної пам’яті нашого суспільства. Сьогодні українці вшановують цю пам’ятну дату в умовах найстрашнішої з часів Другої світової війни. Кожен день російська ординська навала чинить страшні злочини на наших землях. Україна втретє відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ. Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Однак, тепер це – путінська Росія, яка говорить про «вирішальний внесок у перемогу над нацизмом росіян». Сьогодні саме РФ зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі.
Відповідно плану роботи ліцею та з метою вшанування подвигу Українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам’яті загиблих воїнів у Другій світовій війні, жертв війни та воєнних злочинів, формування громадянських і соціальних компетентностей, ціннісних орієнтирів, громадянської самосвідомості здобувачів освіти, зростання рівня громадянської освіти, зміцнення єдності народів Європи, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям Європейської демократії, у закладі освіти організовано та проведено ряд заходів.
Викладач історії Сніжана Чиж спільно з гуртківцями створили та оформили адвент-календар «Від сторінки до екрану. Історія в цитатах»: щодня здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з цікавими цитатами історичних діячів та їхнім відображенням у кінематографі. Організувала проведення інтерактивної гри «Машина часу» у форматі квесту для здобувачів освіти І курсу (груп 3/6 та 4/5), у ході якої учасники мали змогу в ігровій формі перевірити свої знання з різних періодів історії, розгадуючи загадки та виконуючи завдання, пов’язані з ключовими історичними подіями та постатями. За ініціативи викладачки 07 травня організовано «День тиші: роздуми про мир та цінність життя», у ході якого здобувачі освіти ІІ курсу написали есе про важливість миру та цінності людського життя в історичному контексті. Для здобувачів освіти III курсу організувала перегляд та обговорення художнього фільму «Список Шиндлера», присвяченого подіям Голокосту у Другій світовій війні. Протягом Декади здобувачі освіти ІІ курсу активно долучилися до флешмобу, присвяченому Дню пам’яті та примирення «Пам’ятаємо. Єднаємося». Учасники публікували у соціальних мережах фото з червоним маком, доповнюючи їх хештегами #МакиПам’яті та #Пам’ятаємо. До Дня Європи організувала створення та запис Reels «Україна – європейська держава».
Бібліотекар Лілія Бікбаєва підготувала інформ-дайджести «Нам заповідана мужність» та «Ми- українці! Ми – європейці!». Вихователь гуртожитку Алла Артьомова провела виховний захід «Війна у пам’ять – біль у серці». Керівник вокального гуртка Ірина Стратичук створила відеокліп до пісні-реквієм «Степом, степом…».
Протягом Декади громадянської освіти керівники навчальних груп провели виховні справи на теми: «1939-1945. Ніколи знову», «Україна – це Європа» та організували перегляд та обговорення документального фільму «Примирення з перемогою».
Надзвичайно важливо пам’ятати та вшановувати подвиг тих, хто боровся і бореться за свободу і незалежність нашої держави. Війна це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід. Але ми віримо в нашу справедливу боротьбу і перемогу. Слава Героям України!