Професійна освіта області: у співпраці наближаємо перемогу разом!


У четвер 07 вересня 2023 року відбулася робоча зустріч представництва Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації), адміністрації підприємства «Вікна Стиль» та  керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Першу частину зустрічі було організовано на підприємстві «Вікна Стиль». Начальник відділу професійної освіти та ліцензування Департаменту освіти і науки Лілія Бурченко разом з директорами закладів профосвіти ознайомилися з роботою підприємства, логістикою управління та автоматизації процесів, технологічними етапами виробництва продукції та новітнім обладнанням. В рамках зустрічі обговорено перспективи укладання договорів про співпрацю, організацію практики здобувачів освіти ЗП(ПТ)О та їх працевлаштування, проаналізовано можливості впровадження дуальної форми навчання на виробництві.

На базі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки проведено другу частину зустрічі. Керівники профтехів розповіли про організацію та початок нового навчального року, результати вступної кампанії  станом на 01 вересня. Цьогоріч, її продовжено до 01 жовтня. Лілія Бурченко, начальник відділу професійної освіти та ліцензування Департаменту, наголосила на дотриманні Порядку атестації професійної підготовки у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

За результатами зустрічі директорів визначено основні завдання, окреслено актуальні напрямки роботи та розвитку закладів професійно-технічної.

Профосвіта сьогодення має бути готовою та спроможною долати надскладні виклики, швидко адаптуватися та стрімко розвивати  нові напрями роботи. Адже завдання повоєнного відновлення держави уже стоїть перед тими, хто вміє це робити фахово.