День пам’яті захисників України


Боротьба українського народу за свою незалежність тривала протягом століть, і у XXI, коли, здавалося, ми вже здобули загальновизнану незалежність, знову була пролита кров захисників. Спершу в 2014 році це були герої Небесної Сотні, згодом – перші захисники Криму та Донбасу.

Трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України загинули.

Офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників України є сонях. З початку повномасштабної війни ця квітка стала для всього світу символом героїчного спротиву українців.

29 серпня вшановується День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Указ про затвердження пам’ятного дня підписав президент України Володимир Зеленський 24 серпня 2019 року. З цього приводу в бібліотеці Чернівецького професійного ліцею сфери послуг оформлена виставка, на якій  розміщені матеріали, присвячені пам’яті захисникам нашої держави.

Герої не вмирають. Після смерті вони здобувають вічне життя і вічну славу, залишаються нашим духовним орієнтиром і прикладом для прийдешніх поколінь українців. Проте,  їх більше немає для тих, кому вони потрібні живі.

Ми пам’ятаємо кожного Героя та Героїню, які поклали життя задля нашої незалежності від агресора. І доки жива ця пам’ять – доти Україна нездоланна. Навіки Слава!