Галина ГРІНЧЕСКУ


Тема досвіду «ВПРОВАДЖЕННЯ ВИРОБНИЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧИЙ ПРОЦЕС»

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Rysunok1-3.jpgГрінческу Галина Василівна
Дата народження: 23.06.1952
Освіта: вища
Посада: майстер виробничого навчання
Професія, яку веде «секретар; діловод; адміністратор»
Педагогічний стаж: 49
Рік попередньої атестації: 2021
Кваліфікаційна категорія: 14 т.р., І категорія
Адреса досвіду: ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг»
Рік оформлення досвіду 2023-2024 н.р.

Актуальність досвіду. Конкуренція на сучасному ринку праці, вимагає від майбутнього секретаря, діловода, адміністратора не лише глибоких теоретичних знань, практичних вмінь та навичок, а й швидкої модернізації, креативності, постійного оновлення власного досвіду у виробничій сфері. Саме тому необхідно постійно опановувати нові технології, розвивати власне мислення, удосконалювати вміння та навички, щоб заохочувати до активної виробничої діяльності здобувачів освіти – не як виконавців поставлених завдань, а як творчих особистостей, здатних до активного пошуку й втілення інноваційних технологій виробництва. Професія секретар, діловод, адміністратор не терпить дилетантів. Як і в усіх великих і малих справах, тут потрібна єдність багатьох чинників, головні з яких, – професійні знання всіх тонкощів ділового мистецтва, любов і вірність своєму покликанню.

Провідна ідея: застосування виробничих технологій у навчально-виробничому процесі вдосконалює практичні навички здобувачів освіти і допомагає їм краще адаптуватися до умов праці на підприємстві.

Опис досвіду. Тісна співпраця із підприємствами-роботодавцями, щоб добре разом із здобувачами освіти оволодіти технологічними процесами, впровадити в роботу новітні ідеї та технології документообігу, що відповідають потребам і вимогам ринку праці. Процес реалізації навчально-виробничого процесу здійснюється завдяки співдружності з державними установами та приватними підприємствами міста Чернівці та Чернівецької області, які допомагають в оволодінні новітніми інформаційними технологіями. В період вивчення конкретних технологічних операцій, необхідно формувати в здобувачів освіти елементи професійної дисципліни, творчості й культури праці, основ професійної компетенції. Здобувачі освіти ліцею оволодівають сучасними методами роботи на підприємстві під час виробничої практики, вчаться приймати самостійні рішення в реальних умовах, усвідомлюючи необхідність систематичного оновлення знань і творчого їх використання на практиці.

Навчально-виробнича діяльність складається передусім з уроків виробничого навчання. Кожна дидактична мета, що реалізується на конкретному уроці виробничого навчання, як правило, вирішується при виконанні того чи іншого практичного завдання. Для цього здобувачі освіти повинні:

  • знати основи ведення діловодства; ділове українське мовлення; іноземну мову спілкування; призначення та вміння користуватись технічним обладнання практичного інвентарю;
  • володіти комунікативними рисами характеру.

Для оволодіння професією секретар, діловод, адміністратор необхідно мати ділові риси характеру, виваженість, цілеспрямованість, вміння слухати, комунікабельність та ще багато інших професійних якостей.