Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)


Випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядок реагування на

доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб,

причетних до булінгу (цькування).

Із метою створення безпечного освітнього середовища для здобувачів освіти в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти ДИРЕКТОРА про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформац

Порядок

подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про

випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядок реагування на

доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб,

причетних до булінгу (цькування).

Із метою створення безпечного освітнього середовища для здобувачів освіти в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти ДИРЕКТОРА про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, педагогу, психологу або безпосередньо директору. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує директора у письмовій формі про випадок булінгу. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити директора незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Директор розглядає таке звернення та видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Для прийняття рішення за результатами розслідування директор скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то директор повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий незгодний із цим, то він може звертатися до органів Національної поліції України із заявою.

Директор повідомляє про терміни, порядок реагування на доведені випадки булінгу, відповідальність осіб, причетних до булінгу та процедуру розгляду відповідно до законодавства.

Згідно з КУпАП булінг учасника освітнього процесу тягне за собою

• Штрафи від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

• Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим – від 100 до

200 мінімумів (1700 – 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

• Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.

Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Розробила

практичний психолог                                                                    С.В. Харівська