Алгоритм дій учасників освітнього процесу Чернівецького професійного ліцею сфери послуг за  сигналами оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога»


Алгоритм дій учасників освітнього процесу

Чернівецького професійного ліцею сфери послуг

за  сигналами оповіщення цивільного захисту

«Увага всім», «Повітряна тривога»

Порядок дій при отриманні сигналу:

 1. Відповідальна особа з питань евакуації Ткач Л.І., а у разі її відсутності   – черговий адміністратор, у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення ліцею – три довгих дзвінки).
 2. Викладач, майстер виробничого навчання миттєво має сповістити здобувачів освіти (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне зняття.
 3. Відповідальна особа з питань евакуації (черговий адміністратор)  разом з педагогічними працівниками має скоординувати хід евакуації здобувачів освіти від навчальних приміщень та інших працівників до захисної споруди (укриття) за адресою: вул. Руська, 198.
 4. Навчальні групи, в яких ведуть заняття викладачі та майстри виробничого навчання, мають бути організовані для негайного пересування  двома колонами в приміщенні кабінету. За можливості здобувачі освіти самоорганізовуються для залишення приміщень кабінетів та майстерень та руху до укриття.
 5. Відповідальні особи за евакуацію (відповідальна особа з питань евакуації Ткач Л.І., відповідальна з питань підготовки здобувачів освіти, працівників ліцею, формувань ЦЗ до захисту і дій у надзвичайних ситуаціях Мироник Ю.І., а також черговий адміністратор, черговий майстер) повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до укриття.
 6. Фельдшер Палагнюк І.І. повинна знаходитись у відведеному  для неї місці укриття для швидкого надання долікарської медичної допомоги.
 7. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди (укриття) для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
 8. Здобувачі освіти або цілі групи, які у разі сигналу перебувають на подвір’ї закладу, повинні рухатися під наглядом педагогічних працівників або самостійно до укриття.
 9. У середині укриття відповідальні особи повинні забезпечити, щоб добувачі освіти оперативно і обережно зайняли свої місця. Після того, як усі здобувачі освіти займуть свої місця, відповідальний за навчальну групу (майстер виробничого навчання чи викладач) повинні перевірити наявність усіх здобувачів освіти.
 10. Під час перебування у захисній споруді педагогічні працівники та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти усіх, хто знаходиться у ній; повідомити через засоби комунікації про місце перебування дітей їх батькам.
 11. Після повідомлення про закінчення повітряної тривоги усі організовано мають повернутися до навчання.
 12. Здобувачі освіти, які у разі сигналу «Повітряна тривога!» перебувають за межами ліцею, повинні рухатися самостійно до найближчого до них укриття.