Наказ ДОН про організацію проєкту регіонального рівня


ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

НАКАЗ

«27» вересня 2023 р.                           Чернівці                                          № 268

Про реалізацію проєкту

регіонального рівня

Відповідно до Положення про порядок здійснення інноваційної діяльності у сфері освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12.05.2023 № 522, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 липня 2023 р. за № 1155/40211 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 11 липня 2023 року № 843), ураховуючи положення Меморандуму про взаєморозуміння, взаємодію та співпрацю, укладеного 10.09.2021 між кафедрою професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України (далі Кафедра ПВО), НМЦ ПТО у Чернівецькій області (далі Центр Чернівці), методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області (протокол від 06.10.2021 № 3), враховуючи досвід, напрацьований Науково-освітнім альянсом «soft skills – сучасні навички успішності», з метою підвищення ефективності формування м’яких навичок (soft skills) здобувачів професійної освіти в освітньому просторі закладу професійної (професійно-технічної) освіти

НАКАЗУЮ:

1. Розпочати реалізацію проєкту регіонального рівня за темою: «Формування м’яких навичок (soft skills) як пріоритет у вихованні молоді в сучасних умовах» на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти: Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці, Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівці, Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету, ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» упродовж жовтня 2023 року – грудня 2025 року.

2. Затвердити:

2.1. Заявку на реалізацію проєкту регіонального рівня за темою: «Формування м’яких навичок (soft skills) як пріоритет у вихованні молоді в сучасних умовах» на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти: Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці, Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівці, Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету, ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» упродовж жовтня 2023 року – грудня 2025 року, що додається.

2.2. Програму реалізації проєкту регіонального рівня за темою: «Формування м’яких навичок (soft skills) як пріоритет у вихованні молоді в сучасних умовах» (далі – Проєкт) на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти: Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці, Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівці, Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету, ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» упродовж жовтня 2023 року – грудня 2025 року, що додається.

3. Керівникам Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці (Нікішина О. В.), Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівці (Бойчук Н. М.), Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету (Кирилюк М. В.), ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» (Цимбал О. В.) забезпечити необхідні умови для реалізації Проєкту.

4. Навчально-методичному центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області (Микитюк С.М.) забезпечити організаційно-методичний супровід реалізації Проєкту.

5. Наказ розмістити на інформаційних сайтах Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації)                          та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.

6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор Департаменту                                                        Оксана САКРІЄР

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Департаменту освіти і науки

обласної державної адміністрації

(обласної військової адміністрації)

27 вересня 2023 року №268

ЗАЯВКА

на реалізацію проєкту регіонального рівня за темою:

«Формування м’яких навичок (soft skills) як пріоритет у вихованні молоді в сучасних умовах» на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти:

Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці, Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівці, Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету, ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» упродовж жовтня 2023 року – грудня 2025 року

  1. Опис основних ідей проєкту регіонального рівня

Одним із завдань освітньої системи сьогодні є підготовка компетентної, освіченої людини, яка бажає активно виконувати аналітичну й творчу роботу, має мотивацію до саморозвитку та самореалізації. І реалізовувати це амбітне завдання потрібно упродовж усіх років навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Основну увагу заклад освіти приділяє розвитку твердих навичок. Тверді або професійні навички (англ. hard skills) – це те, чим можна оволодіти в закладах освіти (професійні навички, загальноосвітні предмети, програмування, водіння автомобіля тощо), тобто предметні знання й навички. Але здобувачам освіти потрібно, окрім знань, дати ті навички, які допоможуть їм стати успішними у житті. Чинні нормативні документи про освіту певною мірою передбачають розвиток тих чи інших м’яких навичок.

Тому, важливим завданням, яке наразі стоїть перед професійною (професійно-технічною) освітою, є виховання особистості, спрямованої на життєву успішність. Складником такої успішності є наявність у здобувачів освіти «soft skills» (м’яких навичок) – навичок особистої ефективності, комунікації, лідерства, відповідальності, вміння працювати в критичних умовах, залагоджувати конфлікти, працювати в команді, управляти своїм часом, самостійно приймати рішення, критично мислити.

Більшість дослідників кар’єрних процесів погоджуються з тим, що феномен успішності в соціумі та у професійній діяльності варто розглядати як комплексний, що складається з декількох взаємозалежних складників. Кількість цих складових у різних дослідників різна, але до їхнього складу майже всі науковці, поряд з такими характеристиками як висока майстерність, продуктивність праці, виконання професійної діяльності на рівні високих зразків і стандартів, відносять і навички ефективної взаємодії в соціальному середовищі, особистий розвиток і самореалізацію в суспільному житті, кар’єрне зростання, високі посади в ієрархії організації, високий соціальний статус, визнання, популярність у суспільстві.

Важливим чинником майбутньої успішності здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти є опанування ними м’яких навичок (soft skills).

З огляду на вище викладене актуалізується пошук інноваційних технологій формування м’яких навичок у здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що є важливим фактором їх успішної підготовки до самореалізації як гармонійної особистості у майбутній професійній так і в інших сферах життєдіяльності.

Отже, актуальність заявленої проблеми, її недостатня дослідженість у педагогічній науці, важливість та доцільність вивчення зумовили вибір теми експериментальної роботи – «Формування м’яких навичок (soft skills) як пріоритет у вихованні молоді в сучасних умовах».

  • Об’єкт дослідження: виховання здобувачів освіти у виховному просторі закладу професійної (професійно-технічної) освіти та їх адаптація до труднощів воєнного стану й післявоєнної відбудови країни.
  • Предмет дослідження: педагогічна технологія формування м’яких навичок (soft skills) здобувачів освіти у виховному просторі закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
  • Мета дослідження: теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити ефективність технології формування м’яких навичок (soft skills) здобувачів освіти у виховному просторі закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
  • Гіпотеза Проєкту ґрунтується на припущенні, що ефективність формування м’яких навичок здобувачів освіти у виховному просторі закладу професійної (професійно-технічної) освіти забезпечується упровадженням педагогічної технології, спрямованої на:
  • збагачення обізнаності здобувачів освіти про зміст м’яких навичок (soft skills) та шляхи їх розвитку (саморозвитку) як ефективного засобу адаптації до труднощів воєнного стану, повоєнних років та самореалізації в різних сферах життєдіяльності;
  • забезпечення мотивації здобувачів освіти до формування та саморозвитку м’яких навичок (soft skills);
  • набуття здобувачами освіти досвіду розвитку та прояву м’яких навичок (soll skills) у різних видах освітньої, позанавчальної, професійної діяльності завдяки використанню інноваційних форм, методів, засобів навчання та виховання;
  • рефлексію використання здобувачами освіти м’яких навичок (soft skills) для розв’язання завдань, які постають у процесі навчання, виховання та особистісного розвитку (саморозвитку).
  • Завдання Проєкту:
  • Розробити нормативно-правове й організаційне забезпечення Проєкту: накази щодо створення творчих груп; плани діяльності творчих груп, положення про експериментальну діяльність у Вищому професійному училищі № 3 м. Чернівці, Вищому професійному художньому училищі № 5 м. Чернівці, Чернівецькому вищому комерційному училищі Державного торговельно-економічного університету, ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг».
  • Розробити методику діагностики рівня сформованості м’яких навичок.
  • Обґрунтувати та апробувати педагогічну технологію формування м’яких навичок у розвитку особистісних якостей здобувачів освіти.
  • Здійснити підготовку педагогічних працівників до впровадження педагогічної технології формування м’яких навичок у здобувачів освіти.
  • Визначити організаційно-педагогічні умови, реалізація яких сприятиме підвищенню ефективності формування м’яких навичок у здобувачів освіти.
  • Розробити навчально-методичні матеріали для педагогічних працівників щодо формування м’яких навичок у здобувачів освіти.
  • Упровадити у виховний простір закладів професійної (професійно-технічної) освіти досвід формування у здобувачів освіти м’яких навичок.
  • Теоретико-методологічна база Проєкту
    • Методологічною основою Проєкту є концептуальні положення, сформульовані у працях учених, присвячені: особистісно-професійному розвитку й становленню майбутнього фахівця (Г. Балл, С.  Бережна Л. Виготський, JI. Єршова, Т. Кисельов, П Кузьміна, Г. Костюк, С. Максименко, Т. Поляков, В. Радул, В. Рибалка, С. Рубінштейн та ін.); організації освітнього процесу (Д. Алексюк, Г. Балл, С. Бондар, В. Буряк, Л. Момот, Л. Рибалко, О. Ярошенко та ін.); розробці компетентнісного підходу професійної підготовки здобувачів освіти (І. Бех, М. Гриньова, І. Зязюн, І. Зимня, В. Кремень, В. Луговий, С. Сисова, А. Хуторський та ін.); зосереджені па професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників у закладах професійної (професійно-технічної) освіти (М. Артюшина, С. Батишев, Н. Ничкало, С. Ніколаєнко, В. Радкевич, Г. Романова, JI. Сергеева та ін.) та психолого-педагогічна концепція soft skills (Соловей, Дж. Майер, Д. Карузо та ін.).
    • Теоретичну основу Проєкту становлять дослідження, що стосуються організації освітнього процесу у закладах (В. Васильєв, Р. Гуревич, О. Дубинчук, М. Махмутов, В. Свистун, А. Шаркизянов, Л. Шевчук та ін.), проблем визначення ролі й місця soft skills у професійній діяльності фахівця (С.Андрущенко, О. Бондаренко, В. Воронкова, П. Вукіна, П. Дементісвська, В. Свтушенко, Ю. Захарченко, I. Коляда, М. Лайл, Г. Леонова, А. Михайлова, М. Пинська, І. Сущенко, І. Химич та ін.), формування м’яких навичок (soft skills) у майбутніх фахівців (М. Волкова, Т. Волошина, О. Глазунова, О. Делія, К. Коваль, С. Осіпова, П. Сосновенко, Л. Степанова, І. Ткачук, Т. Яркова та ін.).

Вище професійне училище № 3 м. Чернівці, Вище професійне художнє училище № 5 м. Чернівці, Чернівецьке вище комерційне училище Державного торговельно-економічного університету, ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг».

  • Учасники Проєкту

Вище професійне училище № 3 м. Чернівці

Вище професійне художнє училище № 5 м. Чернівці

Чернівецьке вище комерційне училище Державного торговельно-економічного університету

ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг».

  1. Методи дослідження

Теоретичні методи: аналіз навчально-методичної, психологічної педагогічної літератури та наукових праць авторів, нормативно-правових документів, моделювання, порівняння, класифікація, систематизація й узагальнення теоретичних та експериментальних даних.

Емпіричні методи: анкетування й опитування, тестування та педагогічне спостереження, моделювання освітніх ситуацій, метод експертної оцінки, педагогічний експеримент із кількісним і якісним аналізом результатів.

Статистичні методи: статистична обробка інформації; ранжування і групування.

  1. Наукова новизна дослідження

Наукова новизна дослідження полягатиме в тому, що на базі Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці, Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівці, Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету, ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» буде:

– розроблено й експериментально перевірено результати впровадження в освітній простір технології формування м’яких навичок здобувачів освіти;

– теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови формування м’яких навичок здобувачів освіти;

– підготовлено навчально-методичні матеріали для педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо формування м’яких павичок здобувачів освіти.

  1. Теоретичне і практичне значення Проєкту

Теоретичне значення Проєкту полягатиме у створенні технології формування м’яких навичок здобувачів освіти.

Практичне значення результатів дослідження полягатиме в розробленні:

– технології формування м’яких навичок здобувачів освіти;

– організаційно-педагогічних умов формування м’яких навичок здобувачів освіти;

– навчально-методичних матеріалів для педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо формування м’яких навичок здобувачів освіти.

  1. Строки та етапи реалізації Проєкту:

Початок – жовтень 2023 р.

Завершення – грудень 2025 р.

Перший етап: констатувальний (жовтень 2023 р. – грудень 2023 р.) Розроблення нормативно-правового й організаційного забезпечення проєкту.

Розроблення науково-методичного супроводу експериментальної  діяльності.

Вивчення досвіду роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо формування м’яких навичок у здобувачів освіти.

Розроблення методики формування м’яких навичок у здобувачів освіти.

Розроблення методики оцінювання та здійснення моніторингу рівня сформованості м’яких навичок у здобувачів освіти.

Підготовка звіту про результати констатувального етапу проєкту.

Другий етап: формувальний (січень 2024 р. – грудень 2024 р.)

Інформаційне забезпечення експериментальної роботи.

Здійснення підготовки педагогічних працівників до впровадження технології формування м’яких навичок здобувачів освіти в освітній простір.

Розроблення технології формування м’яких навичок здобувачів освіти.

Визначення організаційно-педагогічних умов формування м’яких навичок здобувачів освіти у виховному просторі закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

Розроблення навчально-методичних матеріалів для педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо формування м’яких навичок у здобувачів освіти.

Апробація технології та навчально-методичного забезпечення формування м’яких навичок здобувачів освіти у виховному просторі.

Проведення науково-педагогічних заходів відповідно до завдань проєкту.

Аналіз результатів II етапу Проєкту.

Удосконалення технології та навчально-методичного забезпечення формування м’яких навичок здобувачів освіти в освітньому просторі закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

Проведення обласного семінару за результатами формувального етапу Проєкту.

Підготовка звіту про результати формувального етапу Проєкту.

Третій етан: узагальнюваний (січень 2025 р. – грудень 2025 р.)

Узагальнення отриманих у ході реалізації Проєкту результатів формування м’яких навичок здобувачів освіти у виховному просторі закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

Упровадження в закладах професійної (професійно-технічної) освіти досвіду формування м’яких навичок у здобувачів освіти.

Проведення науково-практичного семінару «Soft skills – навички XXI століття: що робить тебе індивідуальністю?».

Підготовка звіту про результати узагальнюваного етапу Проєкту.

  1. Очікувані результати

У результаті здійснення експериментальної роботи передбачається:

  • нормативно-правове й організаційне забезпечення проєкту: накази щодо створення творчих груп; плани діяльності творчих груп, положення про експериментальну діяльність у закладах освіти;
  • методика оцінювання та здійснення моніторингу рівня сформованості м’яких навичок здобувачів освіти;
  • підготовлені педагогічні працівники до впровадження технології формування м’яких навичок здобувачів освіти в освітній простір закладу професійної (професійно-технічної) освіти;
  • педагогічна технологія формування м’яких навичок здобувачів освіти в освітньому просторі;
  • організаційно-педагогічні умови формування м’яких навичок здобувачів освіти в освітньому просторі закладу професійної (професійно-технічної) освіти ;
  • навчально-методичні матеріали для педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо формування м’яких навичок здобувачів освіти;
  • досвід підготовки здобувачів освіти щодо сформованості у них м’яких навичок для упровадження в освітній простір закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
  • Інформація про авторів ініціативи, наукових керівників
Автори ініціативи експерименту
Прізвище, ім’я, по батьковіМикитюк Світлана Миколаївна
Адреса, е-mail58000, м. Чернівці, вул. Якоба фон Петровича, 16, nmc_pto_cv@ukr.net, smykytjuk@ukr.net
Місце роботи, посадаНавчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, директор
Кваліфікаційна категорія, педагогічне, вчене звання, науковий ступіньспеціаліст вищої категорії, викладач-методист
Прізвище, ім’я, по батьковіГолубяк Наталія Миколаївна
Адреса, е-mail58000, м. Чернівці, вул. Якоба фон Петровича, 16, nmc_pto_cv@ukr.net, n_golubyak@ukr.net
Місце роботи, посадаНавчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, методист
Кваліфікаційна категорія, педагогічне, вчене звання, науковий ступіньспеціаліст вищої категорії, викладач-методист
Науковий керівник
Прізвище, ім’я, по батьковіКупрієвич Вікторія Олександрівна (за згодою)
Місце роботи, посадазаступник завідувача кафедри професійної та вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук
Кваліфікаційна категорія, педагогічне, вчене звання, науковий ступінькандидат педагогічних наук, доцент
Керівник Проєкту
Прізвище, ім’я, по батьковіМикитюк Світлана Миколаївна
Місце роботи, посадаНавчально-методичний центр  професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, директор
Кваліфікаційна категорія, педагогічне, вчене звання, науковий ступіньспеціаліст вищої категорії, викладач-методист

5. Науковий консультант

Сергєєва Лариса Миколаївна, завідувач кафедри професійної та вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, професор (за згодою)

Склад творчої групи:

Голубяк Наталія Миколаївна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист;

Харівська Світлана Василівна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області,  спеціаліст вищої категорії, психолог-методист;

Скоробогач Оксана Сергіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи ВПУ №3 м.Чернівці, спеціаліст першої категорії;

Кундій Наталія Вячеславівна, методист ВПУ №3 м.Чернівці; спеціаліст вищої категорії;

Максимюк Інна Михайлівна, соціальний педагог ВПУ №3 м.Чернівці; спеціаліст вищої категорії;

Софійчук Одарка Василівна, практичний психолог ВПУ №3 м.Чернівці; спеціаліст вищої категорії;

Федорук Наталія Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи ВПХУ №5 м.Чернівці, спеціаліст вищої категорії;

Лазар Людмила Василівна, соціальний педагог ВПХУ №5 м.Чернівці спеціаліст вищої категорії;

Столяр Мар’яна Валеріївна, викладач української мови та літератури ВПХУ №5 м.Чернівці, спеціаліст вищої категорії;

Продан Олена Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи ЧВКУ ДТЕУ, спеціаліст вищої категорії;

Швець Альона Володимирівна, практичний психолог ЧВКУ ДТЕУ, спеціаліст першої категорії;

Ткач Людмила Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи ЧПЛСП, спеціаліст вищої категорії;

Корнійчук Ірина Василівна, соціальний педагог ЧПЛСП, спеціаліст першої  категорії

7.  Науково-методичне забезпечення Проєкту

Положення про порядок здійснення інноваційної діяльності у сфері освіти, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 12.05.2023 №522, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 07 липня 2023р. за №1155/40211 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України  від 11 липня 2023 року №843).

8. Кадрове забезпечення Проєкту

Згідно з штатним розписом Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці, Вищого професійного художнього училища №5 м.Чернівці, Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету, Чернівецького професійного ліцею сфери послуг.

9. Матеріально-технічне забезпечення дослідно-експериментальної роботи

Матеріально-технічна база Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти  у Чернівецькій області, Вищого професійного училища №3 м.Чернівці, Вищого професійного художнього училища №5 м.Чернівці, Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету, Чернівецького професійного ліцею сфери послуг.

10. Фінансове забезпечення дослідно-експериментальної роботи

Фінансування дослідно-експериментальної роботи може здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів, спеціального фонду  закладів освіти, які визначені для провадження Експерименту, а також за участю установ та організацій, які є соціальними партнерами  закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на засадах, визначених договорами між цими установами, організаціями та  ЗП (ПТ)О, що не суперечить чинним вимогам.

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Департаменту освіти і науки

обласної державної адміністрації

(обласної військової адміністрації)

27 вересня 2023 року №268

ПРОГРАМА

реалізації проєкту регіонального рівня за темою: «Формування м’яких навичок (soft skills) як пріоритет у вихованні молоді в сучасних умовах» (далі – Проєкт) на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти: Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці, Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівці, Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету, ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» упродовж жовтня 2023 року – грудня 2025 року

№ з/пЗаходи, спрямовані на реалізацію завдань ПроєктуСтроки виконанняОчікувані результати
І. Констатувальний етап (жовтень 2023 р. – грудень 2023 р.)
1.Розроблення нормативно-правового й організаційного забезпечення Проєктужовтень 2023накази щодо створення творчих груп; плани їх діяльності
2.Розроблення науково-методичного супроводу експериментальної діяльностіжовтень 2023положення про експериментальну діяльність у ВПУ № 3 м. Чернівці
3.Вивчення досвіду роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо формування м’яких навичок у здобувачів освітилистопад 2023аналітична довідка
4.Розроблення методики формування м’яких навичок здобувачів освіти в освітньому просторі закладу професійної (професійно-технічної) освітилистопад 2023методика формування м’яких навичок
5.Розроблення методики оцінювання та здійснення моніторингу рівня сформованості м’яких павичок у здобувачів освітилистопад 2023методичні рекомендації; інформаційна довідка
6.Підготовка звіту про результати констатувального етапу Проєктугрудень 2023звіт про результати констатувального етапу Проєкту
II. формувальний етап (січень2024 р. – грудень 2024 р.)
1.Інформаційне забезпечення експериментальної роботиупродовж етапублог Проєкту
2.Здійснення підготовки педагогічних працівників до впровадження технології формування м’яких навичок здобувачів освітисічень-березень 2024тренінги, семінари, консультації, круглі столи
3.Розроблення технології формування м’яких навичок здобувачів освіти в освітньому просторі закладу професійної (професійно-технічної) освітиквітень-червень 2024модель технології
4.Визначення організаційно-педагогічних умов формування м’яких навичок  у здобувачів освітивересень жовтень 2024перелік організаційно-педагогічних умов
5.Розроблення навчально-методичних матеріалів для педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо формування м’яких навичок здобувачів освіти в освітньому просторілистопад-грудень 2024навчально-методичні матеріали
6.Апробація технології та навчально-методичного забезпечення формування м’яких навичок здобувачів освіти в освітньому просторі січень-квітень 2024аналітична довідка
7.Проведення науково-педагогічних заходів відповідно до завдань Проєктутравень 2024науково-методичні семінари, круглі столи, регіональні науково-практичні конференції
8.Висвітлення результатів реалізації Проєкту в медіа просторічервень 2024інформація
9.Аналіз результатів реалізації Проєктувересень 2024довідка
10.Удосконалення технології та навчально-  методичного забезпечення формування м’яких навичок здобувачів освіти в освітньому просторі закладу професійної (професійно-технічної) освітижовтень 2024довідка
11.Проведення семінару за тематикою дослідженнялистопад 2024збірник матеріалів та рекомендації семінару
12.Підготовка звіту про результати формувального етапу Проєктугрудень 2024звіт про результати формувального етапу
III. Узагальнюваний етап (січень 2025 р. – грудень 2025 р.)
1.Узагальнення отриманих у ході реалізації проєкту результатів формування м’яких навичок здобувачів освітисічень-червень 2025аналітична довідка
2.Упровадження в освітній простір закладів професійної (професійно-технічної) освіти досвіду формування м’яких навичок здобувачів освітивересень-жовтень 2025аналітична довідка
3.Проведення обласного науково-практичного семінару «Soft skills – навички XXI століття: що робить тебе індивідуальністю?»листопад 2025збірник матеріалів та рекомендації науково-практичного семінару
4.Підготовка звіту про результати узагальнюваного етапу Проєктугрудень 2025звіт про результати узагальнюваного етапу Проєкту