Звіт “STEM – тиждень – 2024”


ЗВІТ «STEM ТИЖДЕНЬ – 2024»

В Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг у рамках фестивалю «STEM-весна – 2024» з 22 по 26 квітня 2024 року пройшов «STEM – тиждень – 2024». Цього року STEM тиждень присвячений електромагнітним, механічним та звуковим коливанням.

22.04.24 викладачки фізики Тетяна РУСНАК та історії Сніжана ЧИЖ провели відповідно відкрите засідання гуртків «Фізика навколо нас» та «Без минулого немає майбутнього» де обговорювалось питання історії створення першого радіоприймача та розвитку радіо в цілому. Здобувачі освіти підготували цікаві історичні факти про розвиток радіо, а також спробували себе у мистецтві малювання, найкраще проявив себе Степан ТАРНОВЕЦЬКИЙ, його картина була найкраща.

23.04.24 відбулося відкрите засідання гуртків з фізики та з виробничого навчання відповідно під керівництвом викладачки Тетяни РУСНАК та майстра в/н Степана ЗЕЛЕНЬКА. Під час засідання здобувачі освіти пригадали причини виникнення коливань, на які види вони поділяються та основні характеристики механічних, звукових та електромагнітних коливань. З викладачем фізики згадали основні позначення на електричних схемах, а з майстром в/н зуміли зібрати схему найпростішого радіоприймача та схему з сенсорним керуванням.

24.04.24 На засіданні гуртка «Фізика навколо нас» здобувачі освіти спробували виготовити пристрій, який міг би здійснювати автоколивання та створювати звукові коливання. Для цього здобувачі освіти використали два дерев’яні бруски, лінійку, двигун, кришку від пляшки та джерело живлення.

25.04.24 в рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна 2024» відбулося STEM-засідання природничого гуртка на тему «Звукові явища у живій природі та їх сприйняття».  Разом з викладачкою біології та екології, хімії Тетяною АНДРУСЯК гуртківці спробували глибше зануритись у проблематику значення звукових коливань у природі та житті людини. Завдання важливе не лише з наукової точки зору, актуальність його надзвичайна з огляду на медичні проблеми зі слухом у молодого покоління.

Здобувачі освіти пригадали, що вже відомо їм про природу звукових коливань (для цього в нагоді стала практична модель автоколивальної системи, виготовлена на занятті з фізики), будову слухового аналізатора, а також дізналися чимало нових вражаючих фактів про особливості сприйняття звуків у тваринному світі. Користуючись цифровим додатком HearWHO, розробленим ВООЗ, мали нагоду перевірити власний слух. Після вимірювання рівня гучності різних звуків разом сформулювали правила гігієни слуху. Навчившись працювати з додатком BirdNET, молодь змогла не лише насолодитись пташиним співом, а й розпізнати птахів рідного краю за їх голосами. Заняття видалося дуже цікавим, актуальним, практично корисним й емоційно насиченим.

26.04.24 відбулося засідання гуртка «Математика в прикладних задачах» яке провів Микола ЧЕРЕПУХІН. Під час засідання здобувачі освіти розрахували період і частоту поширення електромагнітної хвилі радіолокатора, а згодом зуміли запрограмувати отримані результати на ПК та отримати розв’язок.