Звіт проведення предметно-методичного тижня з математики та інформатики


План тижня

09.12.2024 – 13.12.2024

№з/пНазва заходуДата проведенняВеб-ресурс для проведення, (кабінет) учасникиВідповідальні
1.Відкриття тижня. Проведення виставки робіт у середовищі Canva: «Інфографіка з інформатики.»понеділок 09.12.2024виставковий стенд (ІІ поверх)Самборович О.І.
2.     3.Методична розробка відкритого уроку з математики на тему: «Об’єми і площі поверхонь геометричних тіл» Методична розробка: «Використання створених презентацій PoverPoint в онлайн середовищі Canva підчас дистанційного навчання»вівторок 10.12.2024 Черепухін М.І.     Самборович О.І.
4.Проведення конкурсу: «Чи можливо здати тест НМТ-ЗНО з математики без калькулятора?»середа  11.12.2024здобувачі освіти 9 групиЧерепухін М.І
5.Конкурс проєктів здобувачів освіти на тему: «Роль математики в моїй професії, в професії мого майбутнього»четвер 12.12.2024здобувачі освіти І курсуЧерепухін М.І
6.Підведення підсумків предметно-методичного тижня математики та інформатики, розміщення інформації на сайті.п’ятниця 13.12.2024 Черепухін М.І.

Для багатьох навчальних закладів проведення предметних методичних тижнів раз на рік уже є традицією. З 9 по 13 грудня в нашому ліцеї пройшов тиждень математики та інформатики.

Мета  проведення предметного тижня:

  • формувати пізнавальний інтерес здобувачів освіти до вивчення математики та інформатики, розкрити красу математичних та інформативних понять;
  • поглибити здобуті на уроках знання, показати способи їх використання на практиці;
  • виховувати колективізм, відповідальність за виконану справу;
  • сприяти створенню атмосфери взаємоповаги між здобувачами освіти та викладачем.

Предметний тиждень в ліцеї охоплює усі групи.

Понеділок 09.12.2024 р.

Тиждень розпочався з проведення виставки робіт у середовищі Canva: «Інфографіка з інформатики» яку підготували здобувачі освіти І та ІІ курсів: Баковський Ігор, Круглов Володимир, Калініченко Євгеній, Богдан Боштан, Лупу Анастасія, Матейчук Ольга, Охременко Кирило, Максим Храпко, Косован Марк.

Середа 11.12.2024 р.

Щоб спонукати здобувачів освіти до навчання, треба розвивати в них потребу займатися пізнавальною діяльністю, а це означає, що в самому процесі навчання здобувач освіти повинен знаходити привабливі риси, щоб сама робота по здобуттю знань містила позитивні заряди зацікавленості.

Шлях до цього пролягає через різноманітну самостійну роботу здобувачів освіти і створення ігрових нестандартних ситуацій. Чимало форм позакласної роботи з математики вміщують елементи гри, і, навпаки, деякі форми можуть бути частиною математичної гри.

Дуже важливим є той факт, що математична гра поєднує ігрову, навчальну й трудову діяльність. Крім того, така гра вимагає від учасника знання предмета, адже не вміючи розв’язувати задачі, здобувач освіти не зможе брати участь у грі. В іграх учасники вчаться планувати роботу, оцінювати результати діяльності не тільки сокурсників, а й своєї, проявляти кмітливість, творчо підходити до виконання будь-якого завдання. Але правила гри повинні бути такими, щоб здобу4вачі освіти виявили бажання брати в ній участь.

Добираючи завдання для конкурсів, вікторин та математичних ігор, дотримуюся думки, що ці завдання не повинні бути складними, вони повинні розв’язуватися усно, без зайвих обчислень на аркуші, але бути водночас й цікавими. Крім того, вважаю, що на будь – якому позакласному заході здобувачі освіти повинні пізнати щось нове, досі невідоме для них. З такою метою був проведений конкурс «Чи можливо здати тест НМТ-ЗНО з математики без калькулятора?». Він не тільки поглиблює вже вивчені знання по математиці, а й готує здобувачів освіти до майбутніх завдань при складані НМТ тесту, що є досить корисним в подальшому.

Четвер 12.12.2024 р. Для того щоб покращити і більше зацікавити здобувачів освіти до вивчення математики, було надано проектне завдання на тему : «Роль математики в моії професії, в професії мого майбутнього». Де вони самостійно шукали інформацію, досліджували різні теми, та різноманітні матеріали, і давали відповідь собі на таке важке питання «чи потрібна мені в подальшому житті математика». Коли кожен описував професію, яку він зараз здобуває, або за якою він би хотів працювати у майбутньому, вони розуміли що математика має більше застосування ніж лише на уроках.

П’ятниця 13.12.2024 р.

Тиждень пролетів швидко, але з позитивними емоціями які здобули здобувачі освіти, коли брали участь в заходах.

За активну участь та перемогу в конкурсі: «Чи можливо здати тест НМТ-ЗНО з математики без калькулятора? » відзначились такі  здобувачі освіти:

Карпюк Софія,

Кожохар Тетяна,

Єрзамкіна Мирослава,

Чоканюк Катерина.

За найкращий проект на тему: «Роль математики в моії професії, в професії мого майбутнього».

1 місце Охрименко Кирило. Проєкт на тему: «Математика в електромеханіці: Незамінний інструмент».

2 місце Ткач Ангеліна. Проєкт на тему: «Роль математики у професії вихователя».3 місце АлександрюкМаріанна і проєкт на тему: «Математика в професії секретаря керівника».