Звіт проведення предметно-методичного тижня з фізики та астрономії


ЗВІТ

ПРОВЕДЕННЯ ПРЕДМЕТНО-МЕТОДИЧНОГО ТИЖНЯ

З ФІЗИКИ ТА АСТРОНОМІЇ

План тижня

22.11.2021 – 26.11.2021

№ з/пНазва заходуДата і час проведенняМісце проведенняВідповідальні
1.     2.Організувати виставку фотоколажів з фізики та астрономії, конкурс ребусів та кросвордів. Підготовка матеріалів для участі у Всеукраїнської науково-практичної конференції «Методична система навчання основам технології та робототехніки як складової SТЕМ-освіти»22.11.2021 9.30-15.30   протягом тижня      виставковий стенд (ІІ поверх)            Руснак Т.А.       Руснак Т.А. Черепухін М.    
3.     4.Участь у Всеукраїнському онлайн конкурсі «Я – робототехнік»   Організувати екскурсію до музею робототехніки з метою ознайомлення здобувачів освіти з історією розвитку робототехніки та радіоапаратури.23.11.2021       14.00    он-лайн здобувачі освіти І –ІІІ курсів   вул. О. Кошового 9, ІI – курс, гр. № 3Руснак Т.А.     Руснак Т.А. Андрейчук І.С.
5.       6.Організувати і провести онлайн-вікторину «Найкращий знавець сузір’їв»   Організувати екскурсію на підприємство з метою ознайомлення здобувачів освіти з принципом використання отриманих знань на практиці24.11.2021 12.00 – 17.00       13.00      групи ІІІ курсу(9,10,12) https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3480152     вул. Руська група № 3 І курсуРуснак Т.А.       Руснак Т.А. Андрейчук І.С
7.     8.Провести брейн ринг «Найкращий знавець Динаміки »   Розробити методичну розробку відкритого уроку з астрономії – «Малі тіла Сонячної системи»25.11.2021 14.00-17.00     до 14.00І – курс, гр. № 3      Руснак Т.А.       Руснак Т.А.
9Підбити підсумків конкурсу ребусів; висвітлення інформації на сайті ліцею.26.11.2021 10.00 Руснак Т.А.


Ще в далеку давнину люди збирали інформацію про навколишній світ. Крім звичайної цікавості, це було викликане практичними потребами. З часом обсяг наукових знань про навколишній світ неабияк збільшився, і природознавство розділилося на окремі науки: біологію, хімію, астрономію, географію й інші . Однією з частин природознавства є фізика. Завдяки досягненням фізичної науки людство має унікальні знання про структуру й поведінку найрізноманітніших об’єктів – від гігантських зір до найдрібніших частинок речовини – атомів і молекул.

Ці знання стали основою для створення нових технологій і приладів, які допомагають у роботі лікарям і будівельникам, мандрівникам і хліборобам, полегшують наше повсякденне життя, відкривають швидкий доступ до запасів інформації, накопичених людством, тощо.

З метою популяризації даної науки кожного року у ліцеї проходить предметно-методичний тиждень фізики та астрономії.

Протягом тижня, з 22 по 26 листопада коридор другого поверху ліцею прикрасили тематичні стіннівки здобувачів освіти І – ІІІ курсів до теми «Фізика і Ми», які висвітлювали роль фізики для медицини, для сучасного побуту та техніки та людей в цілому, які були підготовлені гуртківцями.

Викладачі Руснак Т.А. та Черепухін М.І. підготували методичні матеріали для участі у Всеукраїнської науково-практичної конференції «Методична система навчання основам технології та робототехніки як складової SТЕМ-освіти», яка відбулася 25.11.21.

На засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції брали участь науковці з різних областей України, де представили різні методи впровадження STEM, STEАM – освіти на уроках природничого – математичного циклу та суспільно-гумунітарного циклу. А також було приділено значну увагу впровадженню робототехніки в освітній процес.

22.11.21 – 23.11.21 здобувачі освіти І – ІІІ курсів взяли участь в Всеукраїнськім он-лайн конкурсі «Я – робототехнік». За результатами конкурсу переможцями стали:

І місце:      Тарновецький Степан (3 група)

Федорюк Владислав(3 група)

Петракович Сніжана (9 група)

ІІ місце:     Лютик Юрій(3 група)

Чернецька Анастасія (9 група)

ІІІ місце:    Неборак Євген (10 група)

Ніколаєвич Анастасія (8 група)

Воротня Адріана (9 група)

Загарчук Анастасія (9 група)

23.11.21 здобувачі освіти групи №3, які навчаються за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» у супроводі викладача фізики Руснак Т.А. та майстра в/н Андрейчук І.С. відвідали музей робототехніки.

Грищенко Олександр Степанович ознайомив здобувачів освіти з історією розвитку радіотехніки та телебачення. Показав і розказав про різні дослідження у світі радіоелектроніки та роботехніки, дозволив проекспериментувати. Кондрюк Денис Васильович провів майстер-клас по створенню роботів та їх програмуванню. Здобувачі освіти мали змогу зібрати робота самостійно та запрограмувати його, а згодом взяти участь у змаганнях між роботами.

24.11.21 між  здобувачами освіти третього курсу відбулася онлайн-вікторина «Найкращий знавець сузір’їв», під час проведення якої здобувачі освіти мали можливість позмагатися у своїх знаннях з обізнаності про історію походження сузір’їв та їх зовнішнього вигляду.

За результатами конкурсу переможцями стали:

І місце: Паньковська Наташа (12 група)

Гостюк Іринав(12 група)

ІІ місце:Жидильова Марія (12 група)

Никифорець Юлія (12 група)

Івасюк Юрій (10 група)

ІІІ місце: Мірзаєва Аліса (12 група)

Цього ж дня здобувачі освіти здійснили екскурсію на підприємство з метою ознайомлення з принципом ремонту мобільних телефонів, ноутбуків, ПК та способами перепрограмування телефонів та завантаження офісних програм.

Між здобувачами освіти групи № 3 був проведений брейн ринг «Найкращий знавець Динаміки». Команди гідно боролися за перемогу і показали високий рівень знань.

Здобувачі освіти взяли активну участь та показали високі досягнення в XI Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді «На Урок» (Осінь 2021) з фізики, яка проходила з 5.10.21 – 22.11.21.

За результатами Всеукраїнської Інтернет-олімпіади нагороджені:

1.                 Тарновецький Степан – Дипломом І ступеня (3 гр)
2.                Тимчук Микита – Дипломом ІІ ступеня (3 гр)
3.                Боканча Едуард – Дипломом ІІІ ступеня (3 гр)
4.                Лютик Юрій – Дипломом ІІІ ступеня (3 гр)

Завершився тиждень фізики та астрономії. Підведено підсумки. Відзначено найактивніших, переможців, найкращих знавців сузір’їв.