Звіт проведення предметно-методичного тижня з фізики та астрономії


План

16.12.2024 – 20.12.2024

№ з/пНазва заходуДата і час проведенняМісце проведенняВідповідальні
  1.Організувати виставку фотоколажів з фізики та астрономії, конкурс ребусів та кросвордів.16.12.2024 9.30-15.30 протягом тижня  виставковий стенд (ІІ поверх)    Руснак Т.А.      
  2.       3.  Участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Путівник космотуриста: що приховує космос?»   Організувати екскурсію до музею робототехніки з метою ознайомлення здобувачів освіти з історією розвитку робототехніки та радіоапаратури.  17.12.24     14.00он-лайн здобувачі освіти І –ІІІ курсів   вул. О. Кошового 9, ІI – курс, гр. № 13Руснак Т.А.     Руснак Т.А. Косован Т.К.
  4.       6.  Організувати і провести онлайн-вікторину «Найкращий знавець сузір’їв»   Провести брейн ринг «Фізика навколо нас»  18.12.24 12.00 – 17.00     15.00-16.00  групи ІІІ курсу(9,10,1) https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3480152   І – курс, гр. № 3/6  Руснак Т.А.           Руснак Т.А.  
  7.Розробити методичну розробку відкритого уроку з астрономії – «Перша космічна швидкість. Розвиток космонавтики в Україні»19.12.24 14.00-17.00 до 14.00І – курс, гр. № 3/6      Руснак Т.А.
  8         9  Оголошення переможців Всеукраїнського інтернет-конкурсу «Путівник космотуриста: що приховує космос?»   Підбити підсумків конкурсу ребусів; висвітлення інформації на сайті ліцею.  20.12.24 10.00 Руснак Т.А.

Беззаперечно, що фізика в житті сучасної людини відіграє неймовірно важливу роль. На нашій планеті, яку ми називаємо Землею, відбувається безліч цікавих подій.

Ці події навколо нас ми бачимо або робимо, або регулярно переживаємо.

У певний момент ваша допитливість змусила б вас задати питання про те, що відбувається? Як це відбувається?

Безкоштовний спосіб майнити нову крипто валюту з допомогою телефону. Що таке Omega Network?

І відповідь на всі ці запитання має «Фізика». Насправді, фізика у житті сучасної людини присутня всюди. Вона так чи інакше керує нашим повсякденним життям.

З метою популяризації даної науки кожного року у Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг відбувається предметно-методичний тиждень фізики та астрономії.

Цього року тиждень проходив у змішаній формі навчання, інформацію можна було знайти на другому поверсі ліцею та у Google Classroom

Протягом тижня, з 16 по 20 грудня другий поверх ліцею прикрасили тематичні стіннівки здобувачів освіти І – ІІІ курсів з теми «Фізика навколо нас», які були підготовлені гуртківцями і висвітлювали роль фізики в нашому житті.

Здобувачі нашого ліцею взяли участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Путівник космотуриста: що приховує космос?». За результатами конкурси ліцеїсти отримали дипломи та сертифікати:

І місце – Лупу Настя (гр. №3) та Куриш Олександр (гр. №10);

ІІ місце – Кожокар Тетяна (гр. №9) та Капшук Софія (гр. №9)

ІІ місце – Мацола Владислав (гр. №3), Охременко Кирило(гр. №3), Фурман Микита(гр. №3), Димуряк Дмитро(гр. №3)

В рамках тижня фізики і астрономії здобувачі освіти другого курсу гр. №13 разом з викладачем фізики Руснак Т.А. та майстром в/н Косован Т.К. відвідали планетарій у Чернівецькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді за адресою О.Кошового 30.

Здобувачі освіти здійснили віртуальну подорож Сонячною системою, побачили її народження та ознайомилися з екзопланетами, а також відвідали музей робототехніки та електроніки. Грищенко Олександр Степанович, працівник музею, ознайомив здобувачів освіти з історіє розвитку радіо та телеапаратури. Здобувачі освіти, змогли побачити як виглядали і яку будову мали перші приймачі, ознайомилися з роботою радіостанції, з будовою та застосуванням радіоламп, побачили підводне місто майбутнього тощо.

Протягом 17-20 грудня здобувачі освіти І – го курсу взяли участь у Всеукраїнському Інтернет конкурсі «МАНЮНІОР ЕРУДИТ» (Історія, Екологія, Астрономія, Технології (фізика))

18 – 19. 12.2024 відбулася онлайн-вікторина «Найкращий знавець сузір’їв» між здобувачами освіти І-ІІІ курсу, які показали зацікавленість до зоряного неба та вміння розпізнавати сузір’я по легендам та зірках.

18.12.24 між здобувачами освіти групи №6 та групи №3 відбувся брейн ринг «Фізика навколо нас» під час, якого здобувачі освіти показали гарні знання з розділів фізики «Механіка» та «Динаміка»; в ході гри здобувачі показали вміння застосовувати отримані знання на практиці.

За результатами брейн рингу «Фізика навколо нас» перемогла дружба.

19.12.20 було визначено переможців онлайн-вікторина «Найкращий знавець сузір’їв»:

І місце – Кожокар Тетяна (гр. №9) Єрзамкіна Мирослава (гр. №9) та Скрипей Вадим(гр. №3) ;

ІІ місце – Лупу Анастасія (гр. №3)ІІІ місце – Мацола Владислав (гр. №6), Храпко Максим(гр. №6), Бурла Дмитро(гр. №3).