Соборність і злагода – умови процвітання України


                              Соборність України – основа державності

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Bez-ymeny-1-1024x576.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу onlayn_informdaydzhest.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу onlayn_vystavka.jpgЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу prezentatsiia-1024x576.jpg

1.Ведучий:         Доброго дня, шановні гості! Сьогодні ми запрошуємо вас на щире слово та мудру бесіду, на святкування Дня Соборності!

2.Ведучий:День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

3.Ведучий: Поняття “соборність” з’явилось у нашому  лексиконі порівняно недавно. Це загальна, органічна ознака будь-якої нації, – неодмінна умова її розвитку й процвітання. Вона означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це – один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу.

4.Ведучий: По-друге, соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовну єдність усього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності.

1.Ведучий: Нарешті, соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.

2.Ведучий: Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою і неймовірно складною.

3.Ведучий: Ідея єдності українських земель – соборності України – сягає у глибину віків та бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві..

4.Ведучий:Протягом віків практичним втіленням ідеї соборності займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ – початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

1.Ведучий: 1грудня 1918 р. у Фастові був підписаний “Передвступний договір” про об’єднання Української Народної Республіки і  Західноукраїнської Народної Республіки), у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу. 3 січня

1919 року Національна Рада УНР у місті Станіславі (Івано-Франківськ) схвалила закон про об’єднання двох республік в  Народну Республіку.

2.Ведучий: Віднині на всіх українських землях, розділених віками, Галичині, Буковині, Закарпатській Русі й Наддніпрянщині буде єдина велика Україна. Мрії, задля запровадження яких найкращі сини України боролися і вмирали, стали дійсністю.

3.Ведучий: Промовляв голова Директорії Володимир Винниченко, а професор Федір Швець виголосив текст Універсалу Соборності. Після цього відбувся військовий парад галицького легіону Січових Стрільців, якими командував полковник Євген Коновалець.

4.Ведучий: Проголошення злуки було призначено на 12:00 годину 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Ці кадри знято з дзвіниці Софійського собору, на горизонті видно ще не зруйнований більшовиками Михайлівський Золотоверхий

1. Ведучий:22січня було проголошено всенародним і державним святом. Київ був прикрашений національними синьо-жовтими прапорами, гербами. О 9:00 годині ранку в усіх церквах відправляли богослужіння.

2.Ведучий: Акт Злуки став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. Вперше за 600 років він став реальним кроком до об’єднання українських земель, що вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.

3.Ведучий: 22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши “живий ланцюг” від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності.

4.Ведучий: Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців. Ми переконані, що відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральна необхідність берегти світлу пам’ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

 Пісня «Україна»

Ведучий 1

Я – Західна Україна!

Горджуся й радію,

Що рідною мовою я володію,

Шевченковим словом умію писати,

Слова мелодійні у вірші складати.

Бо я з України,

Бо я – українка!

Ведучий 2

Я – Східна Вкраїна!

Де все мені в радість:

Ліси і садки,

Озера й річки,

І глибокі ставки,

Лани неосяжні,

І гори, й долини

Цвіт білосніжний

У лузі калини.

В душі моїй солодко

Грає сопілка,

Бо я з України,

Бо я – українка!

Одна Батьківщина, і двох не буває,

Місця, де родилися, не забувають.

Пісня «Як у нас на Україні»

Ведучі

Собор, соборність, Україна –

Які то рідні нам слова.

Бо нація – одна-єдина

І Батьківщина лиш одна.

Полину думкою на захід –

Лісів і гір карпатський край.

Там слово миле українське

Бринить, мов дивний водограй.

Лечу я подумки на південь –

Ланів безмежних сторона,

Морських просторів даль чарівна –

До себе вабить так вона.

Я бачу Київ старовинний,

Могутній сивий наш Дніпро –

Гаряче серце України,

В мені луна биття його.

Я хочу жити в Україні,

Що є для нас усіх одна.

Щаслива кожна тут родина –

Блаженна, мила сторона.

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу

Володарка земель і вод –

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

І козаки, й стрільці січові

За тебе гинули в боях.

У небесах сузір`я Лева

Нам світить на Чумацький Шлях.

Стражденна чаєчко-небого,

Єдині два твої крила.

Виходим, нене, у дорогу,

Аби ти вільною була.

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Пісня «На світі є одна країна»

Пісня «Побажання»