Посібник навчальних матеріалів (ситуаційні завдання) у вигляді кейсів організаційно-інструкційної спрямованості для здобувачів освіти з професії «Адміністратор». Упорядник Галина Рогозевич
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ СФЕРИ ПОСЛУГ
ПОСІБНИК
навчальних матеріалів (ситуаційні завдання)
у вигляді кейсів організаційно-інструкційної спрямованості для здобувачів освіти з професії «Адміністратор»
Матеріали посібника розглянуті на засіданні методичної комісії майстрів виробничого навчання та викладачів спецдисциплін з підготовки секретарів керівника, діловодів, адміністраторів, схвалений для педагогів професійного навчання та здобувачів освіти з професії «Адміністратор», які застосовують у своїй діяльності та практичному навчанні інтерактивні методи навчання.
Упорядник:
Галина РОГОЗЕВИЧ, майстер виробничого навчання ІІ категорії
АНОТАЦІЯ
Виникнення та розвиток інформаційного суспільства передбачає широке застосування інформаційно-комунікаційних технологій в т.ч. і у навчальному процесі. Нові комп’ютерні технології є одним із важливих напрямків розвитку документної сфери та інформатизації освіти. З огляду на сучасні реалії, викладач та майстер виробничого навчання повинні вносити в навчальний процес нові методи подачі інформації. Саме тому і виникла необхідність створення цього посібника.
Посібник подає навчальні матеріали (ситуаційні завдання) у вигляді кейсів організаційно-інституційної спрямованості за 30 варіантами різного рівня складності, структурований опис яких базується на ситуаціях з практичного досвіду, моделюванні життєвої ситуації.
Зміст кожного кейсу містить проблемні питання у теоретичному викладі та практичну частину, результатом виконання якої є власноруч створений навчальний відеоролик процесу роботи відповідно до ситуації.
Використання кейс-методики для захисту виробничої практики дозволяє не лише активізувати пізнавальний інтерес, але й сприяє розвитку дослідницьких, комунікативних та творчих навичок. Метод ситуаційних завдань стимулює розвиток проникливості, є формою перевірки знань, розвиває здатність відокремлювати важливе від тривіального, виховує почуття відповідальності в процесі навчання. Найголовнішою навичкою, яку здобуває здобувач освіти під час вирішення ситуаційних завдань, є вміння під професійним кутом зору сприймати будь-яку наочну, вербальну інформацію, самостійно осмислювати, приймати рішення, оцінюючи його можливі наслідки, визначати оптимальні шляхи реалізації цього рішення.
Метод кейсів вчить здобувачів освіти аналізувати та розробляти програми дій, що, в свою чергу, мотивує їх до правильної поведінки у разі, коли настане час діяти в реальній ситуації. Також кейси допомагають у перенесенні навчального середовища з аудиторії на робочі місця. Їх мета – спонукати здобувачів освіти до творчості.
Результатом кейсу є: можливість оволодіння новими знаннями, набуттям професійних навичок, впевненості здобувачів освіти у собі, у своїх здібностях. Розроблені кейси мають чітко визначений характер і мету – оцінка теоретичних знань та практичних навичок здобувачів освіти в адміністративно-управлінській сфері.
Як інтерактивний засіб, кейс-метод можна пропонувати також для застосування при закріпленні знань та вмінь, розвиткові навичок аналізу та критичного мислення, зв’язку теорії та практики.
Даний посібник рекомендований для педагогів професійного навчання та здобувачів освіти з професії «Адміністратор», які застосовують у своїй діяльності та практичному навчанні інтерактивні методи навчання.