«Почуйте історії жінок, які загинули за Україну»


Підготувала:

Класний керівник,

соціальний працівник

Корнійчук І.В.

Урок мужності на тему:

«Почуйте історії жінок, які загинули за Україну»

Проєкт вшанування пам’яті жінок, полеглих у російсько-українській війні, реалізовує Жіночий Ветеранський Рух за підтримки Український інститут національної пам’яті.

Жінки вміють вмирати за Україну…

Ми вирішили не просто пригадати, якими були наші загиблі, але й спробувати пояснити, чому та як вони зробили такий вибір – добровільно піти, та захищати свій народ, з позиції жінки, яка пішла на війну. (відеролик)

Наталя Хоружа, яка загинула 2 лютого 2017р. внаслідок прямого влучення ПТКР у медичний автомобіль в районі Світлодарської дуги.

Яна Червона “Відьму”, яка загинула 2 квітня 2019 р. на позиціях ЗСУ в районі села Новозванівка на Луганщині від прямого влучання міни в бліндаж під час обстрілу ворогом взводного опорного пункту з 82-мм та 120-мм мінометів. Разом з Яною загинув молодший сержант О. Мілютін..

Никоненко Ярослава “Гери”.

Шевченко Ірина.

Сабіна Галицька «Сонечко» Сабіна загинула 20 лютого 2018 біля села Катеринівка Попаснянського району Луганської області під час бойового завдання. У БРДМ потрапила протитанкова керована ракета.

Цими відео учасниці Жіночого ветеранського руху розповідають про загиблих посестер, з якими товаришували, вчились військовій справі, разом служили у Збройних силах, спільно брали участь у бойових діях на Сході України. Вони не просто пригадують, але намагаються пояснити, чому та як вони зробили такий вибір – добровільно піти захищати свій народ, з позиції жінки, яка пішла на війну.

Історії публікуються щотижня. Дивіться, знайте, пам’ятайте…

Вічна світла пам’ять полеглим!