У Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг проведена інформаційна кампанія «16 днів проти насильства»


#ДійПротиНасильства2024 #вихованняБуковини2024

Світланою Харівською, практичним психологом ліцею організовано та проведено наступні заходи:

25.11.2024р. на інформаційному стенді ліцею розміщено інформаційні матеріали присвячені Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», «1 грудня – Всесвітній день толерантного відношення до людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом», «3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю».

26.11.2024р. організовано та проведено зі здобувачами освіти І курсу гр. №3/6, 7 спільний захід із представником Міжнародної антинаркотичної асоціації та представницею сектору ювенальної превенції на тему: «Міфи та факти про наркотики».

Наркотичні речовини становлять серйозну загрозу для здоров’я, психіки та соціального благополуччя людини. Їх вживання часто призводить до руйнування сімей, втрати роботи, погіршення фізичного стану та навіть летальних випадків. Окрім цього, вони є частою причиною зростання рівня злочинності та насильства в суспільстві. Усвідомлення цієї проблеми, відповідальне ставлення до свого здоров’я та активна боротьба з поширенням наркотиків є надзвичайно важливими для створення безпечного середовища для всіх нас.

З 25.11 по 06.12.2024 року серед здобувачів освіти організовано конкурси малюнків та визначено переможців на теми: «Я маю право…», «Світ проти насильства».

06.12.2024р. спільно із представницями Чернівецького міського центру соціальних служб зі здобувачами освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відбувся тренінг на тему: «Домашнє насильство: розпізнати та протистояти».

Домашнє насильство – це серйозна соціальна проблема, яка порушує права та гідність людини. Воно зачіпає фізичне, емоційне та психологічне здоров’я постраждалих, залишаючи глибокі рани як у сім’ях, так і в суспільстві загалом. Важливо розпізнавати цю проблему, протидіяти їй та підтримувати тих, хто потребує допомоги.

З 25.11 по 30.11.2024 здобувачі освіти групи №5, під керівництвом майстра виробничого навчання Тамари Чоп’юк, долучилися до участі в акції «Долоньки проти насильства».

9 грудня викладачем предмета «Етика і психологія сімейного життя» Орисею Цимбал за сприяння менеджерки у соціальній сфері по Чернівецькій області МБО «СОС Дитячі Містечка» Анни Бабенко організовано проведення тренінгу «Сексуальна освіта» для здобувачів освіти нашого закладу представниками Обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецький обласний медичний центр соціально значущих хвороб». До проведення «просвітницького десанту» долучено понад 70 здобувачів освіти.

З метою  забезпечення ефективності тренінгу: надано роздаткові матеріали для учасників; організовано можливість проведення анонімного тестування на ВІЛ; проведено коротку презентацію на тему профілактики ВІЛ\СНІДу. Професійний підхід та підтримка фахівців медичного центру соціально значущих хвороб є надзвичайно важливими для підвищення обізнаності молоді щодо теми здоров’я та сексуальної освіти молоді.

Керівниками навчальних груп протягом тижня організовано проведення виховної справи «Конституційні права і свободи українців у контексті «Загальної декларації прав людини».