Надія ЧОСИК


Тема досвіду: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ УМІНЬ ТА НАВИЧОК ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ  ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ)  ЗАСОБАМИ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Rysunok1-5.jpgЧосик Надія Іванівна
Дата народження 1961р.
Освіта н/вища
Посада: майстер виробничого навчання
Професія, яку веде «Електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ»
Педагогічний стаж 42 роки
Рік попередньої атестації 2023
Кваліфікаційна категорія (тарифний розряд ) 14 т.р.1 категорія
Адреса блогу, сайту http://chosiknadezhda.blogspot.com/p/blog-page.html
Адреса досвіду: ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг»

Актуальність досвіду у наш час дуже швидкими темпами здійснюється розвиток та використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у навчанні, що надало відповідний поштовх до їх використання, адже традиційні технології та засоби навчання не відповідають сучасним вимогам стрімкому розвитку науково-технічного прогресу. Це спонукає педагогів закладів професійної освіти (професійно-технічної освіти) освіти до впровадження інноваційних методів навчання та використання й адаптування їх в навчально-виробничий процес.

Провідна ідея застосування ІКТ у навчально-виробничому процесі закладів професійної освіти (професійно-технічної освіти) освіти значно підвищить якість формування професійних умінь та навичок.

Опис досвіду Швидке зростання інформації і високий рівень інформатизації всіх сфер людської діяльності зумовлює стрімкий розвиток та використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Успішне користування ІКТ можуть забезпечити тільки ті члени суспільства, які володіють необхідними знаннями, уміннями й навичками, що дають змогу практично взаємодіяти в інформаційному просторі, швидко адаптуватися до сучасних інформаційно-комунікаційних засобів, тобто володіють інформаційно-технологічною культурою задля забезпечення власних і професійних потреб. Важливим стає вміння ефективно і якісно працювати з інформацією, використовуючи задля цього сучасні засоби та методи. Завдання професійно-технічної освіти  визначається вимогами сучасного суспільства до підготовки фахівців в умовах інформаційного суспільства. Зокрема, потребує уваги підготовка в закладах ПО(ПТО) майбутніх кваліфікованих робітників будівельній галузі зв‘язку в напрямі використання інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності, рівень їх інформаційно-технологічної культури. Рівень ІКТ майбутнього кваліфікованого робітника будівельних професій сприяє успішній його адаптації на робочому місці, до вимог сьогодення, і гарантує оволодіння ефективними методами й засобами збору, накопичення, обробляння та передачі інформації впродовж усієї професійної діяльності.

Висновки

Інноваційні технології активно впроваджуються  у навчально-виробничий процес, а саме для професії «Електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ», які мають стандартну, гнучку структуру і орієнтовані на зростання інтересу здобувачів освіти до навчання загалом та підвищення їх фахового рівня.