Дистанційна групова форма підвищення кваліфікації Хмельницький НМЦ ПТО ПК
ДИСТАНЦІЙНА ГРУПОВА ФОРМА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НМЦ ПТО ПК
ДИСТАНЦІЙНА ГРУПОВА ФОРМА передбачає проходження курсів підвищення кваліфікації слухачем без відриву від навчально-виробничого процесу у навчальній групі відповідно до графіку, складеному НМЦ ПТО ПК на календарний рік. Обсяг курсів підвищення кваліфікації становить 150 годин згідно із навчально-тематичним планом.
Порядок проходження курсів підвищення кваліфікації за дистанційною груповою формою:
1. Щороку у жовтні-листопаді НМЦ ПТО ПК вивчає потребу у курсовому підвищенні кваліфікації педагогічних працівників системи професійної освіти у наступному році. На основі заявок, отриманих від закладів освіти, формується графік курсового підвищення кваліфікації на календарний рік, у якому вказується перелік навчальних груп та форма і термін навчання для кожної з них. Графік КПК оприлюднюється на вебсайті НМЦ ПТО ПК та надсилається у ті заклади, які подали заявки.
2. Якщо з’являється потреба у проходженні педагогом КПК за дистанційною груповою формою після того, як затверджений графік, то для цього адміністрації закладу, де працює педагог, необхідно надіслати на електронну пошту НМЦ ПТО ПК (hm_nmc@ukr.net) лист-клопотання з проханням включити у планову групу відповідного педагога.
3. Перед початком навчання НМЦ ПТО ПК надсилає лист-виклик у заклади, педагоги яких включені у конкретну навчальну групу.
4. Навчання за дистанційно-груповою формою проходить у три етапи: настановча сесія, етап самостійної роботи та завершальний етап (підсумкова конференція).
5. Оплата за навчання може здійснюватися як юридичною особою (заклад освіти, де працює педагог), так і фізичною особою.
6. Для кожної навчальної групи призначається куратор з числа працівників НМЦ ПТО ПК.
7. На настановчому занятті слухачі групи отримують:
- посилання для заповнення реєстраційної форми;
- діагностичну анкету, яку необхідно заповнити і надіслати на адресу kpk-nmc@ukr.net;
- орієнтовну тематику випускних робіт.
При заповненні діагностичної анкети слухач може обрати тему зі запропонованого переліку або вказати свою тему.
8. Під час настановчої сесії педагог в режимі онлайн відвідує усі навчальні заняття за розкладом, оголошеним куратором на початку курсів.
9. На основі діагностичної анкети слухачеві розробляється індивідуальний план самостійної роботи, який надсилається на електронну пошту, вказану ним при онлайн-реєстрації. Під час етапу самостійної роботи слухач працює над виконанням завдань індивідуального плану.
10. Також слухач отримує доступ (логін і пароль) на весь період навчання до дистанційної платформи КПК, на якій розміщені відповідні навчально-методичні матеріали для самостійного опрацювання.
11. Методисти НМЦ ПТО ПК надають консультаційно-методичну допомогу слухачеві упродовж всього навчання на курсах.
12. Завершується навчання підсумковою конференцією з обміну досвідом в онлайн-режимі, на якій кожен слухач захищає випускну роботу.
До підсумкової конференції допускаються слухачі, які пройшли підсумковий тестовий контроль знань на дистанційній платформі, надіслали на перевірку завдання з індивідуального плану (випускна робота, практичне завдання) в установлені терміни на електронну пошту kpk-nmc@ukr.net та отримали на них позитивні рецензії від керівників і консультантів.
13. Опісля слухачеві необхідно надіслати поштою у НМЦ ПТО ПК (м. Хмельницький, відділення Нової пошти №9, Борилюк Марія Феодосіївна, т. 0973932101) такий комплект матеріалів:
- індивідуальний план, погоджений директором закладу і скріплений печаткою;
- роздруковану випускну роботу;
- роздруковане практичне завдання;
- другий примірник підписаного договору про надання освітніх послуг та акту виконаних робіт.
14. Слухач, який успішно пройшов тестування, виконав усі завдання і надіслав відповідні роздруковані матеріали, вказані у п.13, після підтвердження оплати за навчання отримує свідоцтво про підвищення кваліфікації, яке дійсне упродовж п’яти років.
ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ТА ОФОРМЛЕННЯ ВИПУСКНОЇ РОБОТИ
І. Зміст випускної роботи має відповідати таким вимогам:
– поєднувати науково-теоретичні знання з практичною діяльністю в галузі;
– характеризувати впровадження в практичну діяльність сучасних технологій навчання і виховання, інноваційних педагогічних та виробничих технологій;
– базуватись на фактах практичної діяльності в конкретних освітніх закладах.
ІІ. Вимоги до викладу матеріалу
При виконанні випускних робіт потрібно:
– слідкувати, щоб логіка і зміст викладеного матеріалу відображали тему випускної роботи, а також назви відповідного її розділу, параграфа;
– розкриваючи власний досвід, обґрунтовувати ту педагогічну ідею, яка складає його основу;
– кожне нове теоретичне положення чи практичну рекомендацію підсилювати найбільш типовими прикладами, розрахованими на точність і достовірність аргументації;
– випускна робота оформляється державною мовою.
ІІІ. Етапи підготовки випускної роботи
У процесі виконання випускної роботи слухачу необхідно:
– вивчити джерельну базу з теми, в тому числі нормативні документи,інструктивно-методичні матеріали, зробити її аналітичний огляд;
– проаналізувати та охарактеризувати реальний стан проблеми, що вивчається, у практиці роботи.
– зібрати та проаналізувати необхідні факти із власного досвіду, описати їх і узагальнити. За необхідності провести експеримент, вивчити його результати і викласти у випускній роботі.
– на основі вивчення джерельної бази, аналізу практичного досвіду зробити
теоретичні висновки, розробити рекомендації.
ІV. Структура випускної роботи
Рекомендується така структура роботи:
1. Титульний аркуш (додаток 1).
3. Вступ: доцільність вибору теми, її актуальність, формулюються мета
та завдання випускної роботи.
4. Основна частина:
– розкриття провідних понять, сутності проблеми, що вивчається, її стану в сучасній теорії і практиці;
– висвітлення власного досвіду (експерименту), досвіду педагогічного колективу закладу освіти (в якому працює слухач) за обраною темою.
3. Висновки: узагальнення виконаної роботи, практичні поради, рекомендації, визначення завдань для подальшої роботи.
4. Список використаних джерел. Звертаємо увагу, що при підготовці випускної роботи заборонено використовувати російські джерела (Постанова ВРУ №2798-ІХ від 01.12.2022).
5. Додатки: різноманітні таблиці, схеми, графіки, плани навчальних занять, методичні розробки, роздатковий матеріал, інструкційно-технологічна документація, сценарії позанавчальних заходів, анкети, протоколи тощо.
V. Орієнтовні форми випускної роботи
Випускна робота має виконуватися відповідно до рекомендованої структури з врахуванням методичних вказівок наукового керівника. Для педагогічних працівників зі стажем роботи до 5 років випускна робота може бути виконана у формі реферату (узагальнення теоретичного матеріалу за обраною темою).
Також випускна робота може бути представлена у формі авторського творчого продукту (педагогічний проект; технологічне портфоліо; навчально-методична розробка, навчальний посібник, електронний освітній ресурс тощо).
VI. Вимоги до оформлення випускної роботи
Випускна робота повинна бути виконана й оформлена з додержанням вимог до наукових робіт. Оптимальний обсяг випускної роботи – 25-35 друкованих сторінок, список використаної літератури – близько 20 джерел. Текст випускної роботи друкується на одному боці аркуша формату А4 (210 × 297 мм). Сторінки обмежуються полями: ліве –30 мм, верхнє та нижнє – 20 мм, праве – 10 мм. Рекомендована гарнітура – Times New Roman; кегль – 14; інтервал між рядками – 1,5; інтервал між абзацами – 0; вирівнювання тексту за шириною.
Випускна робота починається з титульної сторінки. Це перша сторінка випускної роботи, яку включають до загальної нумерації сторінок, але не нумерують. Далі номер сторінки проставляють у правому нижньому кутку аркуша. За титульною сторінкою наводяться послідовно план, вступ, розділи в порядку подання, висновки, список використаних джерел, додатки. Всі розділи починаються з нової сторінки, а кожен з підрозділів – після закінчення попереднього.
Заступник директора ЗПО з навчально-виробничої роботи, завідувач відділення
Заступник директора ЗПО з навчальної роботи
Заступник директора ЗПО з виховної роботи
Заступник директора ЗПО з навчально-виховної роботи
Заступник директора ЗПО з навчально-методичної роботи, методист ЗПО
Викладач професійної підготовки
Викладачі загальноосвітньої підготовки
Викладач предмета «Українська мова»
Викладач предмета «Українська література»
Викладач предмета «Громадянська освіта»
Викладач предмета «Іноземна мова»
Викладач предмета «Зарубіжна література»
Викладач предмета «Математика»
Викладач предмета «Інформатика»
Викладачі предметів «Фізика» і «Астрономія»
Викладачі предметів «Біологія» і «Екологія»
Викладач предмета «Технології»
Викладач інтегрованого курсу «Природничі науки»
Викладач предмета «Захист України»