Звіт проведення предметно-методичного тижня української мови та літератури


ЗВІТ

ПРОВЕДЕННЯ ПРЕДМЕТНО-МЕТОДИЧНОГО ТИЖНЯ

УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

ПЛАН ТИЖНЯ

08.11.2021 – 12.11.2021

з/пНазва заходуМісце проведення, групи, які беруть участьДата, час проведенняВідповідальні за проведення
1.1. Відкритий урок з української мови «Написання слів іншомовного походження. Правило дев’ятки».   2. Виставка матеріалів, присвячена Дню української писемності та мови.  кабінет української мови та літератури; 4 група; бібліотека ліцеюПонеділок, 08.11.2021, 14:10-14:55   протягом тижняЛупул К.В.       Бікбаєва Л.П.
2.1. Організація написання ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.   2. Проведення І етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.кабінет української мови та літератури; здобувачі освіти І-ІІІ курсів; здобувачі освіти І-ІІІ курсівВівторок, 09.11.2021, 10:00-11:00     16.00-18.00  Лупул К.В.         Лупул К.В.
3.1. Комікс «(Не)весела історія про українську мову».     2. Розробка бібліотечного уроку «Мова українська – мова солов’їна серед мов народів світу».інформаційний стенд;     бібліотека ліцеюСереда, 10.11.2021, 16.00Лупул К.В., творча група здобувачів освіти   Бікбаєва Л.П.
4.Мовознавчі олімпійські ігри «За Україну, за її мову!..».кабінет української мови та літератури; здобувачі освіти І-ІІ курсівЧетвер, 11.11.2021, 16.0017.30  Лупул К.В.
5.1. Проведення І етапу XIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.   2. Підведення підсумків тижня. Розміщення звіту про проведення предметно-методичного тижня української мови та літератури на сайті ліцею.кабінет української мови та літератури; здобувачі освіти І-ІІІ курсів  П’ятниця, 12.11.2021, 14.00-16.00     17.00Лупул К.В.         Лупул К.В.

Уже традиційно на початку листопада в ліцеї пройшов предметно-методичний тиждень української мови та літератури, приурочений до Дня української писемності та мови, який усі українці світу відзначають 9 листопада.

Метою проведених заходів у рамках тижня, який тривав з 08.11 по 12.11, було:

  • актуалізувати й поширити раніше набуті знання з української мови та літератури;
  • збагатити словниковий запас;
  • розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення і мислення здобувачів освіти;
  • сприяти формуванню високоморальної особистості;
  • виховувати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови, розуміння її краси.

У понеділок, 08 листопада, Лупул К.В. провела відкритий урок української мови в групі   № 4 (І курс) на тему: «Написання слів іншомовного походження. «Правило дев’ятки». Задля досягнення поставленої мети й завдань, урок був зорієнтований на реалізацію компетентісно-орієнтованого підходу в навчанні, що забезпечило розвиток предметних компетентностей здобувачів освіти: знання орфограм у запозичених словах – написання знака м’якшення, апострофа, подвоєння, букв и, і, ї, е, є, у; орфографічні навички. Цьому сприяли ефективний підбір методів і форм роботи, різноманітні завдання, текстовий матеріал.

Бібліотекар ліцею Бікбаєва Л.П, до Дня української писемності та мови оформила книжкову виставку «Мова – коштовний скарб народу». Здобувачі освіти змогли ознайомитися з історією походження, культурою та розвитком становлення української мови. Читачам були запропоновані видання славетних майстрів рідного слова, які прославляють свою країну, мову, бо мова – це засіб відображення національної культури, розвитку й збереження духовної та матеріальної спадщини.

09 листопада о 10.30, у День української писемності та мови, здобувачі освіти й педагоги Чернівецького професійного ліцею сфери послуг долучилися до флешмобу «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». Автором тексту й читцем цьогорічного ХХІ Радіодиктанту був культовий український письменник Юрій Андрухович, який прочитав початок свого нового роману. Науковою консультанткою проєкту виступила професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії й провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України Лариса Масенко.

Відрадно, що здобувачі освіти долучилися до щорічної акції не заради оцінок, а з метою вдосконалення, підвищення культури української мови.

Цього ж дня, 09 листопада, був проведений І етап ХХІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Учасники згадали ім’я видатного мецената сучасності Петра Яцика, його роль у проведенні Міжнародного конкурсу з української мови. Основною метою конкурсу є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу.

За результатами конкурсу серед здобувачів освіти І курсу:

І місце – Шандро Богдана;

ІІ місце – Пошелюжна Анастасія;

ІІІ місце – Сіміон Неля.

За результатами конкурсу серед здобувачів освіти ІІ-ІІІ курсу:

І місце – Скаскевич Єлізавета;

ІІ місце – Чернецька Анастасія;

ІІІ місце – Гуцуляк Анна.

Переможці будуть захищати честь ліцею на обласному етапі.

У середу, 10 листопада, на інформаційному стенді ліцею було презентовано комікс «(Не)весела історія про українську мову». Здобувачі освіти змогли дізнатися про життя й діяльність творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія, першого українського історика, видатного письменника і мислителя, ченця Києво-Печерської Лаври Нестора Літописця та їхніх видатних послідовників.

Бікбаєва Л.П. підготувала бібліотечний урок «Мова українська – мова солов’їна серед мов народів світу». Метою якого було розширити знання здобувачів освіти про походження й витоки української мови; ознайомити з постатями відомих історичних осіб, що мали вплив на розвиток української писемності; розглянути біографічні відомості про Нестора Літописця – «батька української писемності»; формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

11 листопада перенесено захід через перебування на самоізоляції груп № 3, 8, 14. Викладач української мова та літератури підготувала методичну розробку сценарію мовознавчих олімпійських ігор «За Україну, за її мову!..».

12 листопада з метою виховання у здобувачів освіти почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, формування готовності творити добрі справи задля рідної Батьківщини, заможної, повноправної і невіддільної від світового розвитку було проведено І етап XIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

За результатами конкурсу серед здобувачів освіти І курсу:

І місце – Пошелюжна Анастасія;

ІІ місце – Сіміон Неля;

ІІІ місце – Скоркина Лариса.

За результатами конкурсу серед здобувачів освіти ІІ-ІІІ курсу:

І місце – Чернецька Анастасія;

ІІ місце – Жидильова Марія;

ІІІ місце – Гостюк Ірина.

Переможці будуть захищати честь ліцею на обласному етапі.

У п’ятницю, 13 листопада, підведено підсумки заходів, розміщено звіт про проведення предметно-методичного тижня української мови та літератури на сайті ліцею.Вітаємо переможців, бажаємо успіхів!!!