Звіт про проведення предметно-методичного тижня із зарубіжної літератури


План тижня

(20.03 – 24.03.23)

з/пНазва заходуВеб-ресурс для проведення, (кабінет) учасникиДата, час проведення
1Відкриття тижня під гаслом «Читати модно, престижно, корисно!»   Літературний фотоквест (відеоролик квесту) «Гортаючи сторінки улюблених творів»Соціальні мережі       Google Classroom: Тема «Предметно-методичний тиждень із зарубіжної літератури», здобувачі освіти І-ІІІ курсів20.03,       15.00 – 16.00
2Гра-квест «Лабіринтами літератури »Локації: каб12,14,7, актова зала, бібліотека Група 921.03, 15.00 – 16.00
3Челендж «ВЕЛИКИЙ ОБМІН» книжокСоціальні мережі, каб.1222.03 -25.03
4Конкурс на кращого читця поезії (до Дня поезії)       Методична розробка уроку з теми «Йоанна Яґелло«Кава з кардамоном». Проблема батьків і дітей. Образ головної героїні та її здатність усвідомлювати відповідальність за свої вчинки. Мова твору»Соціальні мережі Google Classroom: Тема «Предметно-методичний тиждень із зарубіжної літератури», здобувачі освіти І-ІІІ курсів  23.03, 15.00 – 16.00
5Інформаційний дайджест до Дня театру. Створення відеоролика.   Підведення підсумків предметно-методичного тижня зарубіжної літератури, нагородження переможців конкурсів,  розміщення інформації на сайті  Група 8, 4           Сайт ліцею24.03 15.00 – 16.00

Література як один із видів мистецтва покликана збуджувати естетичні почуття. Головне – не залишити здобувача освіти байдужим, будити його думки і почуття, намагатися створювати такі умови, коли кожен захоче висловитись про захоплення чи то думками і вчинками героїв, чи то власними думками.

Викладачка зарубіжної літератури Наталія Проскурняк підготувала і провела цілу низку дистанційних заходів, під час яких кожен бажаючий міг поринути у чарівний світ різноманіття літератури.

На платформі Google Classroom здобувачі освіти мали змогу ознайомитися із запланованими заходами, які цьогоріч відбувалися у змішаному форматі. За допомогою Google classroom також було надано доступ до необхідних матеріалів та ресурсів.

У ході проведення тижня зарубіжної літератури здобувачі освіти мали можливість не тільки працювати з програмним матеріалом, але й отримати додаткову інформацію, що сприяла формуванню уявлень про єдність світового літературного, культурного й цивілізаційного процесів. Викладач поєднала різні види творчої та пошукової діяльності здобувачів освіти, розвиваючи в такий спосіб художньо-естетичні смаки, винахідливість та кмітливість.

Протягом предметно-методичного тижня здобувачі освіти отримали змогу торкнутися найвизначніших перлин світового літературного мистецтва.

Погортаємо календар цього тижня.

У понеділок, 20 березня, предметно-методичний тиждень розпочався інформаційним закликом у соціальних мережах ліцею під гаслом «Читати модно, престижно, корисно!» Де підписники мали можливість у коментарях обговорити месенджі-відповіді на питання: «Як Ви ставитеся до книжок?», «Чи є у вас улюблена книжка?», «Чим для Вас є література?». Надалі здобувачі освіти взяли активні участь у літературному фотоквесті (відеоролик квесту)«Гортаючи сторінки улюблених творів». За підсумками гри перемогу розділили здобувачки освіти групи №4 Каріна Тома та групи №8 Єлізавета Скаскевич.

У вівторок, 21 березня, здобувачі освіти взяли активну участь у грі-квесті «Лабіринтами літератури». Змінюючи локації, учасники показали високу активність та зацікавленість літературою.

Метою заходу було перевірити знання здобувачів освіти, поглибити їх; розвивати філологічні здібності, надихнути на читацьку працю; виховувати естетичні смаки.

У середу, 22 березня, #елементи маркетингу на уроках зарубіжної літератури. Єдиним фронтом, педагоги ліцею та здобувачі освіти влаштували «ВЕЛИКИЙ ОБМІН» книжок, яких у домашній бібліотеці добряче назбиралося, оголосивши у соціальних мережах челендж. Запропонували заповнити рекламну листівку, яку додали до скриньки у кабінеті зарубіжної літератури. Всі мали можливість ознайомитися з оголошеннями інших учасників та здійснити обмін.

У четвер, 23 березня, до Дня поезії проведено поетичний он-лайн конкурс «Поезія вільних». Лауреатами конкурсу стали: здобувачки освіти: групи 9 – Христина Казимір (Лала Тарапакіна «Якщо Бог мене чує?»), Анна Хорікова («Ти знаєш, що ти Людина?» Василь Симоненко), групи 4 – Ангеліна Гаращук («Молитва» Людмила Удіванова).

Викладачем Проскурняк Н.М. на засіданні методичної комісії була представлена методична розробка відкритого уроку із зарубіжної літератури на тему: «Йоанна Яґелло«Кава з кардамоном». Проблема батьків і дітей. Образ головної героїні та її здатність усвідомлювати відповідальність за свої вчинки. Мова твору».

У п’ятницю, 24 березня, здобувачі освіти груп 4,8 взяли участь у створенні відеороликів «Театри України», «Оперні театри» до Міжнародного дня театру.

Всесвітній день театру – міжнародний день вшанування театру як надбання культури і вшанування всіх робітників театру від театральних режисерів, акторів і сценографів до білетерів.

Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів.

Цей тиждень був насичений різними цікавими та неординарними заходами, присвяченими талановитим письменникам, пам’ятним дням та допитливим читачам.