Звіт про проведення предметно-методичного тижня біології, екології та хімії


ЗВІТ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПРЕДМЕТНО-МЕТОДИЧНОГО ТИЖНЯ БІОЛОГІЇ, ЕКОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

11-15.04.2022

(дистанційно)

План тижня з біології, екології та хімії

(дистанційно)

11.04 – 15.04.2022 р.

№ з/пНазва заходуДата Ресурс
  1.       2.  Відкриття предметно-методичного тижня, ознайомлення з планом.     Онлайн квест «Хімія – це просто!» (для здобувачів освіти ІІІ курсу)    11.04  https://drive.google.com/drive/folders/1FgXS_Ilva4paQD1L4i1MNqp7OcZ9wDtB   https://chemiseasy.jimdofree.com/    
  3.    Онлайн вікторина до Дня довкілля.    12.04    https://wordwall.net/uk/resource/28851459  
  4.        Віртуальна екскурсія геологічним відділом природничого музею ЧНУ, (для здобувачів освіти І-ІІІ курсів).  13.04    https://www.youtube.com/watch?v=LMgo42WNkJA  
  5.         6.  Методрозробка відкритого уроку з біології та екології «Типи зв’язків між популяціями різних видів у екосистемах»   Перегляд та обговорення пізнавального фільму «Екологічний слід людини», розрахунок значення особистого екологічного сліду (для здобувачів освіти ІІ курсу).    14.04    https://drive.google.com/drive/folders/1FgXS_Ilva4paQD1L4i1MNqp7OcZ9wDtB     https://www.youtube.com/watch?v=KJ-q3CHAVaw   http://ecoosvita.org.ua/ecocalculator
  7.  Підбиття підсумків, нагородження переможців конкурсів, висвітлення інформації на сайті ліцею, подання звіту про проведення предметно-методичного тижня.    15.04  Сайт ліцею

Напередодні Дня довкілля і Дня Землі у Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг відбувся предметно-методичний тиждень біології, екології та хімії. На платформі Google Classroom здобувачі освіти мали змогу ознайомитися із запланованими заходами, специфіку проведення яких зумовила дистанційна форма освіти. За допомогою Google classroom також було надано доступ до необхідних матеріалів та ресурсів.

Заплановані заходи були спрямовані на максимальне залучення здобувачів освіти до активної участі у предметно-методичному тижні в умовах дистанційного навчання і мали на меті формування стійкого пізнавального інтересу до вивчення природничих дисциплін, усвідомлення важливості вміння аналізувати інформацію у сучасному житті; реалізацію творчого потенціалу здобувачів освіти, виховання любові до процесу пізнання; формування позитивних стереотипів щодо вагомості освіти у сучасному суспільстві.

У понеділок, 11 квітня, для здобувачів освіти ІІІ курсу навчання предметно-методичний тиждень розпочався інтелектуальним онлайн квестом «Хімія – це просто». Здобувачі освіти вправлялися у вирішенні нестандартних завдань, хімічних головоломок, мали нагоду продемонструвати глибокі теоретичні знання і загальну ерудицію. Не всі гравці дісталися фіналу, проте всі отримали новий цікавий досвід. За підсумками гри впевнену перемогу здобула здобувачка освіти групи №9 Чернецька Анастасія, відзначилися також Калашнікова Вікторія (група №9) і Тодос Тетяна (група №10).

12 квітня, у вівторок, здобувачі освіти взяли участь в онлайн вікторині «Знай і бережи», приуроченій до Дня довкілля, який відзначатимемо 16 квітня. В ігровій формі молодь змогла більше дізнатися про причини заснування цього свята, екологічні проблеми світу і рідного краю та шляхи їх вирішення. Серед призерів вікторини – Бурлака Олександра (група №8), Тома Каріна (група №4), Тарновецький Степан (група №3) та Савін Володимир (група №3).

На жаль, через дистанційну форму навчання цьогоріч традиційні екскурсії були недоступними, але в нагоді стали сучасні технології. Тому у середу, 13 квітня, до уваги здобувачів освіти було запропоновано віртуальну екскурсію геологічним відділом природничого музею Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молодь отримала нагоду ознайомитися з багатою колекцією мінералів не лише рідного краю, а й далеких куточків планети, більше дізнатися про їх хімічну природу і сфери застосування. Така нетипова форма проведення в сучасних реаліях – ще одна можливість надихнутися на відвідування цікавих об’єктів рідного краю у майбутньому.

У четвер, 14 квітня, здобувачі освіти ІІ курсу мали змогу переглянути й обговорити науково-популярний фільм «Екологічний слід людини», а потім, скориставшись екологічним онлайн калькулятором, розрахувати значення особистого екологічного сліду і дізнатися про міру власного впливу на середовище існування. За допомогою сучасних платформ для комунікації учасники отримали нагоду висловити свої міркування з приводу шляхів гармонійного співіснування природи та суспільства.

До Всесвітнього дня довкілля на навчальній платформі закладу викладачем Андрусяк Т.В. було розміщено інформаційно-просвітницькі матеріали. На них здобувачі освіти дізналися про причини, які спонукали світову спільноту запровадити це свято, сучасний стан і перспективи розв’язання глобальних проблем довкілля, разом сформулювали правила щоденного раціонального природокористування.

Завершився предметно-методичний тиждень нагородженням переможців конкурсів електронними сертифікатами, підведенням підсумків, обміном вражень. Хоча через обставини цьогоріч тиждень видався напруженим, здобувачі освіти все ж знайшли змогу поділитися враженнями, продемонструвати свої нахили, творчі здібності та зацікавленість предметами. Завдяки проведеним заходам здобувачі освіти переконалися у тому, що процес пізнання може бути захопливим і яскравим за будь-яких обставин.

ФОТОЗВІТ

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ОНЛАЙНКВЕСТ «ХІМІЯ – ЦЕ ПРОСТО»