Звіт проведення предметно-методичного тижня фізики та астрономії


План

проведення предметно-методичного тижня

з фізики та астрономії

26.09.2022 – 30.09.2022

№ п/пНазва заходуДата і час проведенняМісце проведенняВідповідальні
  1.Організувати виставку фото колажів з фізики та астрономії, конкурс  кросвордів.26.09.2022 9.30-15.30Виставковий стенд (ІІ поверх навчального корпусу) http://surl.li/dcyka   І курс http://surl.li/dcyhg ІІ- ІІІ кРуснак Т.А.  
  2.Організувати он-лайн екскурсію до музею космонавтики27.09.2022 14.00Група І курсу http://surl.li/dcygaРуснак Т.А.
    3.Організувати он-лайн екскурсію на Запорізьку АЕС27.09.2022 15.00Групи ІІІ курсу http://surl.li/dcygehttp://surl.li/dcygkРуснак Т.А.
4.Провести Міжнародний природознавчий конкурс «Геліантус»28.09.2022 12.00 – 17.00Групи І – ІІІ курсів каб. 1Руснак Т.А. Андрусяк Т.В. Мельник Н.Б.
6.     7.Провести Он-лайн вікторина «Сили в природі. Закони Ньютона» Он-лайн вікторина «Найкращий знавець сузір’їв» Методична розробка відкритого уроку на тему: «Рух по колу. Розв’язування задач»29.09.2022 14.00-17.00      Групи І курсу http://surl.li/dcyhu Групи ІІ курсу http://surl.li/ddayg          Руснак Т.А.
8  Підведення підсумків конкурсу ребусів; висвітлення інформації на сайті ліцею.  30.09.2022 10.00 Руснак Т.А.
  9  За підсумками проведеного тижня фізики та астрономії створити профорієнтаційний відеофільм, який розмістити в соцмережах    Руснак Т.А. Андрейчук І.С. здобувачі освіти гр № 3

Навчившись прогнозувати фізичні явища й керувати ними, людина стала «велетнем»: вона створила двигуни, у мільйони разів потужніші за людські руки, комп’ютери, які розширили можливості науки, техніки й мистецтва, об’єднала всіх жителів Землі надійними системами зв’язку. Відбулися глибокі, якісні зміни в багатьох галузях науки й техніки, пов’язані з важливими відкриттями в галузі фундаментальної фізики. Відкриття радіоактивності, електромагнітних хвиль, ультразвуку, реактивного руху тощо сприяло розвитку техніки. Людина навчилася передавати на відстань не лише звук, а й зображення. Вона вийшла в космос, висадилася на Місяці, побачила його зворотний бік. За допомогою унікальних оптичних приладів стало можливим дізнатися, з яких речовин складаються далекі планети. Отримувані дані коли-небудь дадуть змогу людині зробити нові надзвичайні відкриття, що приведуть до подальших досягнень у науці й техніці. Наука стала безпосередньою продуктивною силою. Знання фізики потрібні кожній людині, щоб задовольнити природну цікавість у розумінні навколишнього світу. Фізичні знання і методи народжують нові науки, наприклад біофізику, геофізику, астрофізику

З метою популяризації даної науки кожного року у Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг проводиться предметно-методичний тиждень фізики та астрономії.

Протягом тижня, з 26 по 30 листопада коридор другого поверху ліцею прикрасили тематичні стіннівки здобувачів освіти І – ІІІ курсів до теми «Фізика, Ми і ВІЙНА», які висвітлювали роль фізики для медицини, для військових, які були підготовлені гуртківцями.

Цього ж дня здобувачі освіти взяли участь у розгадуванні он-лайн кросвордів.

Найкращий результат показали здобувачі освіти:

І місце: Герман Денис (10 група)

ІІ місце:

  Куриш Олександр (10 група)

             Карпюк Софія (9 група)

ІІІ місце: Єрзямкіна Мирослава (9 група)

27.09.22 здобувачі освіти І курсу відвідали он-лайн музей космонавтики ім. С.П. Корольова, якому цього року виповнилося 50 років від дня заснування. Здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з колекцією зразків космічної техніки та спорядження космонавтів.

Здобувачі освіти ІІІ курсу здійснили он-лайн екскурсію на Запорізьку  АЕС, де змогли ознайомитися з будовою атомної електростанції та принципом роботи ядерного реактора.

28.09.22 Здобувачі освіти І – ІІІ курсу взяли участь у Міжнародному природознавчому конкурсі «Геліантус», де спробували показати високий рівень знань з предметів природничого циклу: фізики, хімії, біології, географії та астрономії.

29.09.22 між здобувачами освіти другого та третього курсу відбулася он-лайн вікторина «Найкращий знавець сузір’їв», під час проведення якої здобувачі освіти мали можливість позмагатися у своїх знаннях з обізнаності історії походження сузір’їв та їх зовнішнього вигляду.

За результатами конкурсу переможцями стали:

І місце: Цуркан Рафаеле (13 група)

Тарновецький Степан (3 група)

ІІ місце: Скаскевич Елізавета (8 група)

ІІІ місце: Сафроняк Нікіта (13 група)

             Голохоринська Ірина (14 група)

             Гурасимчук Юрій (13 група)

           Беженар Максим (13 група)

В цей же день відбулася он-лайн вікторина між здобувачами освіти         І курсу де вони мали можливість позмагатися у своїх знаннях з обізнаності з теми «Сили природи. Динаміка».

За результатами конкурсу переможцями стали:

І місце: Нікітіна Тетяна (9 група)

Андрухович Степан (3 група)

ІІ місце: Капшук Софія (9 група)

ІІІ місце: Єрзамкіна Ярослава (9 група)

Завершився тиждень фізики та астрономії. Підведено підсумки. Відзначено найактивніших, переможців, найкращих знавців сузір’їв.

За підсумками проведеного тижня фізики та астрономії створений профорієнтаційний відеофільм, який розміщений на сайті та в соціальних мережах.