Звіт про проведення предметно-методичного тижня біології, екології та хімії


План проведення тижня

10.04 – 14.04.2023 р.

№ з/пНазва заходуДата Ресурс
1.         2.Відкриття предметно-методичного тижня, ознайомлення з планом.   Вебквест «Дива живої природи» (для здобувачів освіти І курсу).10.04      
10-13.04
https://drive.google.com/drive/folders/1FgXS_Ilva4paQD1L4i1MNqp7OcZ9wDtB   https://yunibiochimiki.blogspot.com/p/blog-page_95.html  
3.       4.Просвітницька онлайн-вікторина до Дня Землі (для всіх здобувачів освіти).   Методрозробка відкритого уроку з біології та екології «Адаптивні біологічні ритми».  11.04  https://wordwall.net/uk/resource/31642694     https://drive.google.com/drive/folders/1M6QSuM5ieoBwxgEufmyZZpWVBdiOmaHO?usp=share_link
5.      STEAM-засідання гуртка «Чарівний світ перетворень» «Електричні явища у живій природі».12.04  Захід відбудеться офлайн
6.          Віртуальна 3-D екскурсія Національним науково-природничим музеєм НАН України (для здобувачів освіти І-ІІІ курсів).13.04  https://prozahid.com/ekskursiia-3d-natsionalnyj-naukovo-pryrodnychyj-muzej-nanu-prezentuie-virtualnu-ekskursiiu-videofakt/  
7.           8.Підбиття підсумків, нагородження переможців квесту, висвітлення інформації на сайті ліцею, подання звіту про проведення предметно-методичного тижня.   Презентація мотиваційного профорієнтаційного ролика за результатами діяльності.    14.04Сайт ліцею           Соціальні медіа

Напередодні Дня довкілля і Дня Землі у Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг відбувся предметно-методичний тиждень біології, екології та хімії. На платформі Google Classroom здобувачі освіти мали змогу ознайомитися із запланованими заходами, які цьогоріч відбувалися у змішаному форматі. За допомогою Google classroom також було надано доступ до необхідних матеріалів та ресурсів.

Заплановані заходи були спрямовані на максимальне залучення здобувачів освіти до активної участі у предметно-методичному тижні в умовах змішаного навчання і мали на меті формування стійкого пізнавального інтересу до вивчення природничих дисциплін, прищеплення екологічного світогляду, усвідомлення важливості вміння аналізувати інформацію у сучасному житті; реалізацію творчого потенціалу здобувачів освіти, виховання любові до процесу пізнання; формування позитивних стереотипів щодо вагомості освіти у сучасному суспільстві.

Протягом тижня здобувачі освіти також приєдналися до міжнародної акції з цифрового прибирання, очистили свої електронні скриньки, накопичувачі, хмарні сховища, кеш та галереї смартфонів, видалили зайві дані з ПК. Подібна діяльність мала на меті привернути увагу молоді до віртуальних та цифрових відходів, які також впливають на реальне життя, споживаючи енергію та сприяючи виробництву парникових газів.

У понеділок, 10 квітня, предметно-методичний тиждень розпочався природничим вебквестом «Дива живої природи». Здобувачі освіти вправлялися у вирішенні інтерактивних завдань з ботаніки і зоології, біологічних головоломок, пазлів, кросвордів, вправ на знаходження відповідностей, мали нагоду продемонструвати глибокі теоретичні знання і загальну ерудицію. До фіналу квесту дісталися лише найнаполегливіші, проте всі отримали новий цікавий досвід. За підсумками гри перемогу розділили здобувачки освіти групи №4 Сіміон Неля та групи №9 Анна Хорікова.

11 квітня, у вівторок, здобувачі освіти взяли участь у просвітницькій онлайнвікторині «Бережіть Землю». Подія приурочена до відзначення Дня довкілля (15 квітня), а також Дня Землі (22 квітня). В ігровій формі молодь змогла більше дізнатися про традиції відзначення цих міжнародних днів, мету їх проведення й екологічні активності, які об’єднують небайдужих людей у різних країнах і на різних континентах. Найкраще впоралася із завданнями вікторини команда групи №9.

Окрім цього, викладачем Андрусяк Т.В. на засіданні методичної комісії була представлена методична розробка відкритого уроку з біології та екології на тему: «Адаптивні біологічні ритми».

У середу, 12 квітня, в рамках The 2023 STEM Discovery Campaign та Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна 2023» відбулося STEAM-засідання гуртка «Чарівний світ перетворень» на тему «Електричні явища у живій природі». Базуючись на вже отриманих знаннях та вміннях, гуртківці спробували вирішити проблему створення альтернативних джерел енергії. Завдання важливе не лише з екологічної точки зору, актуальність його надзвичайна з огляду на безпекову ситуацію в країні та перебої з постачанням електроенергії. Здобувачі освіти пригадали, що їм вже відомо про існування електричних явищ у живому, здобули нову інформацію про механізм генерації електричних імпульсів та електрорецепцію, більше дізналися про причини різниці електричних потенціалів клітини та електропровідності тканин. Базуючись на набутих знаннях про гальванічний елемент, юні дослідники сконструювали схему «живої» батарейки, а потім за нею зібрали хімічні джерела струму з підручних матеріалів і різних овочів та фруктів. Особливо захопливим видався момент, коли енергію хімічних реакцій вдалося трансформувати у світлову. Вимірявши показники напруги й опору, математичним шляхом було здійснено обрахунок кількості потрібних елементів для забезпечення потужності освітлювального приладу. Здобувачі освіти експериментально визначили, з яких плодів найбільш економічно вигідно створювати такі альтернативні джерела струму, проаналізували, у яких випадках вони можуть бути корисними. Пізнавально було дізнатися про застосування подібних елементів у творчості й мистецтві. Заняття видалося дуже цікавим, актуальним, практично корисним й емоційно насиченим.

На жаль, безпекова ситуація наклала відбиток на доступність очної форми навчання, цьогоріч традиційні екскурсії були недоступними, але в нагоді стали сучасні технології. Тому у четвер, 13 квітня, до уваги здобувачів освіти було запропоновано віртуальну 3Dекскурсію Національним науково-природничим музеєм НАН України. Унікальні експозиції музею демонструють розмаїття флори й фауни, мінералів, надихають дізнаватися більше про нашу планету і її мешканців. Здобувачі освіти оглянули підрозділи ботаніки, зоології, палеонтології та геології. Молодь отримала нагоду ознайомитися з багатою колекцією найбільшого природничого музею України й одного з найбільших науково-природничих музеїв світу. Така нетипова форма проведення екскурсій у сучасних реаліях – ще одна можливість надихнутися на відвідування цікавих наукових об’єктів у майбутньому.

Завершився предметно-методичний тиждень нагородженням переможців конкурсів електронними сертифікатами, підведенням підсумків, обміном вражень. Хоча через обставини цьогоріч тиждень видався напруженим, здобувачі освіти все ж знайшли змогу поділитися враженнями, продемонструвати свої нахили, творчі здібності та зацікавленість предметами. Завдяки проведеним заходам здобувачі освіти переконалися у тому, що процес пізнання може бути захопливим і яскравим за будь-яких обставин.