Звіт проведення предметно-методичного тижня української мови та літератури


ПЛАН ТИЖНЯ 07.11 11.11.2022

з/пНазва заходуВеб-ресурс, місце проведення, учасникиДата, час проведенняВідповідальні за проведення
1.1. Реєстрація учасників III Всеукраїнського відкритого марафону з української мови на платформі HUMAN.   2. Підготовка методичних матеріалів «Особливості логістики при роботі з обдарованими учнями» для розміщення у збірнику тьюторіалу «Логістика інновацій у формуванні виховного простору в ЗП(ПТ)О».https://id.human.ua/auth/registration; здобувачі освіти 4, 8, 9 группонеділок, 07.11.2022, 09:00 – 15:00     протягом тижняЛупул К.В.         Лупул К.В.  
2.1. Інформаційний дайджест «Цікаві факти про українську мову».   2. Змагання-декодування «Приказки й прислів’я про козаків».  Google Classroom; здобувачі освіти І-ІІІ курсів   Онлайн-сервіс інтерактивних вправ LearningApps.org; https://learningapps.org/watch?v=pnwnazz2c22вівторок, 08.11.2022, 15.00-15.30;   09:00-18:00керівники груп     Лупул К.В.  
3.1. Написання ХХІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.     2. Участь у молодіжному форумі «Мова – засіб перемоги»UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура; здобувачі освіти І-ІІІ курсів ЧОЦЕВ «Юність Буковини»; здобувачі освіти 8, 9 групсереда, 09.11.2022, 11:00-12:00     14:00Лупул К.В.         Лупул К.В.  
4.Відкритий мікрофон «Декламація поезій про мову».  актова зала; здобувачі освіти 9 групичетвер, 10.11.2022, 15:00-16:00Лупул К.В.    
5.1. Відеоподорож «Від папірусу до сучасного книгодрукування».   2. Підведення підсумків предметно-методичного тижня української мови та літератури, розміщення інформації на сайті.Google Classroom; здобувачі освіти 3, 4 груп   Сайт ліцею  п’ятниця, 11.11.2022, 15:00   16:00Лупул К.В.       Лупул К.В.  

Уже традиційно на початку листопада в ліцеї пройшов предметно-методичний тиждень української мови та літератури, приурочений до Дня української писемності та мови, який усі українці світу відзначають 9 листопада. У понеділок, 07 листопада, здобувачі освіти за допомогою викладачки української мови та літератури Катерини Лупул заповнили й надіслали заявку на участь у ІІІ Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови та зареєструвалися на платформі HUMAN. І вже 9 листопада учасники долучилися до пробного тестування задля ознайомлення з форматом Марафону. III Всеукраїнський Марафон з української мови – це наймасштабніший в Україні конкурс з української мови, метою якого є розвиток в учнівської та студентської молоді стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення рідної мови.

07 листопада Лупул К.В. підготувала методичні матеріали «Особливості логістики при роботі з обдарованими учнями» для розміщення у збірнику тьюторіалу «Логістика інновацій у формуванні виховного простору в ЗП(ПТ)О».

08 листопада здобувачі освіти всіх навчальних груп на виховній справі переглянули інформаційний дайджест «Цікаві факти про українську мову», дізналися про витоки нашої мови, її місце серед слов’янських мов, про Нестора-Літописця, його значення в українській писемності; почули щирі слова любові й вдячності до української мови. У вівторок справжні українці, шанувальники мови, знавці рідного слова взяли участь у змаганні-декодуванні «Приказки й прислів’я про козаків».

У середу, 09.11.2022, ліцейна родина долучилася до моменту найпотужнішого українського єднання, до написання Радіодиктанту національної єдності. Цього року здобувачі освіти й педагогічний колектив писали радіодиктант у кабінетах ліцею й режимі онлайн. Текст диктанту «Твій дім», який читала народна артистка, Герой України Ада Роговцева, наразі дуже актуальний. Авторка тексту – українська письменниця і режисерка Ірина Цілик, влучно підкреслила, що дім – це Україна, «місце сили і пам’яті роду». Ми впевнені, що наш Дім вистоїть!

День української писемності та мови – це свято, яке увиразнює нашу ідентичність і самобутність, заторкує найдорожче в житті кожного з нас – українську мову! Бережімо її як найкоштовніший скарб! Плекаймо й любімо! Дбаймо про Україну – нескорену й незламну, бо тільки натхненні любов’ю до народу, до української мови ми обов’язково переможемо російського агресора.

У День української писемності та мови відбувся молодіжний форум «Мова – засіб перемоги», до якого долучилися лідери учнівського самоврядування. Форум, який акумулював творчу та наукову інтелігенцію для якої мова – це духовний скарб та багатство нації. Креативні, популярні спікери, досвідчені фахівці представили цікаві та неочікувані аспекти функціонування української мови через призму історії, етнокультури, розвінчування міфів та викликів сьогодення.

У четвер, 10 листопада, здобувачі освіти 9 групи долучилися до відкритого мікрофона «Поезія про мову». Читці виразно декламували вірші, пробуджуючи в слухачів патріотичні мотиви: любов до рідної мови, землі, України, возвеличення української нації, державності… Під час прослуховування віршів переглянули мультимедійні презентації та відеоролики, які ознайомили з тернистим шляхом української мови, з історією життя Нестора Літописця.

Останній день тижня запам’ятався здобувачам освіти подорожжю «Від папірусу до сучасного книгодрукування», яку вони здійснили, не виходячи з дому!!! Учням було цікаво дізнатися про історію виникнення паперу й розвитку книг від написів первісних людей на стінах печер до сучасних електронних примірників. Справили враження історія рукописних видань і книгодрукування, книги-сувеніри й книги-рекордсмени.

Завершився предметно-методичний тиждень, а любов до рідної мови залишається на все життя. Уся ліцейна родина переконана, що відзначення Дня української писемності та мови гуртує всіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе у рідному слові. Говори українською, думай українською, живи українською! Мова – важливий фронт перемоги!