Звіт щодо проведення предметно-методичного тижня української мови та літератури, приуроченого до Дня української писемності й мови

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ

 

з/п

Назва заходу

Місце проведення, які групи беруть участь

Дата, час проведення

Відповідальні за проведення

1.

Підготовка та проведення тематичного екскурсу «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову (Ліна Костенко)»

кабінети

№5, 6, 12;

учні І курсу

Понеділок

06.11.2017

8.30 – 8.55

Рогозевич Г.М.,

Лупул К.В.,

Радомська Н.М.,

творча група учнів

2.

Квест до Дня української писемності й мови. Станція №1 «ІТ - фахівець».

інформаційний стенд;

учні ІІІ курсу

Вівторок

07.11.2017

11.30

Рогозевич Г.М.,

Лупул К.В.,

Радомська Н.М.

 

3.

1.Квест. Станція №2 «Ерудит».

 

 

2. Пристендовий урок з української мови «Аналіз переказу. Розділові знаки в реченнях із прямою мовою і в діалозі. Пунктуаційний аналіз. Способи цитування.»

інформаційний стенд;

учні ІІІ курсу

кабінет української мови та літератури;

ІІ курс

Середа

08.11.2017

11.30

 

15.00-15.30

Рогозевич Г.М.,

Лупул К.В.,

Радомська Н.М.

 

Лупул К.В.

4.

1. Організація написання ХVІІ Міжнародного радіодиктанту національної єдності.

2. Урочисте відкриття ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

3. Проведення І етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

4. Станція №3 «Літературознавець».

 

кабінет української мови та літератури

 

 

 

інформаційний стенд;

учні ІІІ курсу

Четвер

09.11.2017

12.30

 

15.00-15.30

 

 

15.30-18.30

 

11.30

Рогозевич Г.М.,

Лупул К.В.,

Радомська Н.М.

 

5.

1. Квест. Станція №4 «Шифрувальник».

 

 

2.Підведення підсумків тижня. Нагородження переможців конкурсів, квесту та активних учасників тижня.

3. Розміщення інформації про проведення предметно-методичного тижня української мови та літератури на сайті.

інформаційний стенд;

учні ІІІ курсу

 

плац

П’ятниця

10.11.2017

 

 

13.30– 13.50

 

14.00

Рогозевич Г.М.,

Лупул К.В.,

Радомська Н.М.

 

 

Методист                                                                                                    Л.М.Симонова

Викладачі                                                                                                   Г.М.Рогозевич

                                                                                                                      К.В. Лупул

                                                                                                                      Н.М.Радомська

З 6 по 10 листопада у Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг проходив предметно-методичний тиждень української мови та літератури, приурочений до Дня української писемності й мови. Цього року програма предметного тижня була досить насиченою, учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови.

У понеділок викладачі української мови та літератури за участю третьокурсників провели тематичний екскурс для учнів першого курсу на тему «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

7 листопада Лупул К.В. презентувала пристендовий урок української мови на ІІ курсі «Аналіз переказу. Розділові знаки в реченнях із прямою мовою і в діалозі. Пунктуаційний аналіз. Способи цитування». Викладач розкрила власну технологію проведення реального уроку, детально проаналізувала кожен етап, його макро- і мікроструктури, аргументувала доцільність застосованих методів навчання.

 Під час квесту до Дня української писемності й мови, який стартував у вівторок і завершився у п’ятницю, учні мали можливість вкотре проявити свою ерудицію та вміння швидко орієнтуватися в командній грі. Шлях до вирішення завдань та отримання балів був захоплюючим і пізнавальним. Адже кожна з чотирьох станцій містила цікаві завдання, до виконання яких гравці доклали максимум зусиль, продемонструвавши свої навички і розумову активність. Учням було запропоновано блок літературно – мовних конкурсних завдань: «ІТ-фахівець», «Ерудит», «Літературознавча», «Шифрувальна».

9 листопада день виявився насиченим та емоційним. У ліцеї панувала атмосфера патріотизму та національної самосвідомості. Одягнені у вишиванки та віночки, ліцеїсти та педагоги долучилися до традиційного Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який цього року проходив під девізом - «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

Укотре текст диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Диктант «Наші пісні» налічував близько півтори сотні слів і складений відповідно до норм українського правопису.

Ліцейна родина продемонструвала солідарність із усіма, хто любить і шанує рідне слово, прагне, щоб українці спілкувалися українською мовою, зміцнювали її позиції та розширювали сферу застосування.

 Цього ж дня відбулося відкриття і проведення І етапу конкурсу ім. П. Яцика. День української писемності та мови і Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика спрямовані на підтримку рідної мови й проводяться з метою привернути увагу світового українства до проблем української мови, на необхідність її вивчення і розвитку, пропаганду і популяризацію, водночас демонстрацію її краси і багатства, літературної довершеності.

 10 листопада, нарешті, інтрига, яка декілька днів тримала в напрузі учасників квесту, була розкрита. Ретельна робота журі — і серед учасників визначено найкращих. За результатами квесту в командному заліку учасники посіли такі місця:

група 5- І місце;

група 3 - ІІ місце;

група 4 - ІІІ місце.

Таланти учнів приємно вражають, а небайдужість і відповідальність у щоденних справах спонукають творити нові шедеври прекрасного. У голові впевнено бринить думка: «Україні бути! Майбутнє нації — в надійних руках!» А душу переповнює почуття гордості за нашу красиву й багату країну, любові до української культури й рідного слова та бажання працею долучитися до процвітання нашої України, прагнення передати прийдешнiм поколінням спадщину, гідну великого народу.

Погода

 

QR-код нашого сайту

000 qr-

Голосування

Яку оцінку Ви поставити за проведення осіннього балу

Online

На даний момент 18 гостей на сайті