9 листопада — День української писемності й мови, день, який в українській спільноті прийнято вважати чудовою нагодою для того, щоб ще раз висловити щиру шану рідному слову. Тому не випадково саме на початку листопада 2016 р. у Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг розпочалася предметно-методична декада української мови та літератури. З понеділка коридор ліцею прикрашали агітаційні плакати на тему «Збережемо чистоту рідної мови».

1 листопада напередодні свята учні груп № 8, 13 Чернівецького професійного ліцею сфери послуг відвідали Чернівецьку філію бібліотек № 5. Супроводжували учнів викладачі української мови та літератури Лупул К. В., Радомська Н.М., Рогозевич Г.М. Працівники бібліотеки організували виставку художніх творів, присвячених Дню української писемності та мови, а також розповіли учням про історію виникнення свята. Учні виступали з доповненнями про історію виникнення та розвитку писемності, розповідали про обставини і чинники, які сприяли цьому. На останок учні декламували вірші відомих українських письменників, які все своє життя возвеличували рідну мову.

 2 листопада у ліцеї пройшов І етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу студентської молоді імені Тараса Шевченка.

За результатами конкурсу серед учнів І курсу:

І місце:–  Карча Ірина;

ІІ місце:– Кібак Анастасія, Ясніковська Анна;

ІІІ місце:– Капша Анастасія.

За результатами конкурсу серед учнів ІІ-ІІІ курсу:

І місце:– Вічканова Ксенія;

ІІ місце:– Іващенко Анастасія, Христенко Дарія;

ІІІ місце:– Безушко Валерія.

Переможці мовно-літературного змагання вибороли право представляти ліцей на рівні області.

Бажаємо їм успіхів, перемог, оптимізму й віри в щасливе майбутнє Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах великий Кобзар.

    743     744 

745  746

 З метою виховання  любові до рідної землі, рідної мови, її носія – українського народу, до держави, народних традицій, пісень та обрядів, формування  переконаність у нетлінності духовних скарбів народу у середу в ліцеї пройшов І етап обласного конкурсу «Моє село – колиска України». Найкращими роботами визначено: І місце – Тодорюк Валентина, ІІ місце – Морар Яна, Капша Анастасія, ІІІ місце – Григор‘єва Ірина, Мороз Марія.

  735  736

 З метою розвитку творчих здібностей, естетичних смаків, мовлення і мислення учнів, сприянню  формування високоморальної особистості, стимулюванню креативності учнів у процесі навчання, виховування інтересу до української літератури, поваги до рідного слова,почуття патріотизму, національної гордості 03.11. пройшов конкурс на кращий віртуальний лист літературному герою «Я обізвуся до тебе». Усі бажаючі мали змогу створити власні творчі шедеври та позмагатися за перемогу. Лідерами творчого конкурсу стали:

І місце:– Черчел Юлія;

ІІ місце:– Чалий Василь;

ІІІ місце:– Савчук Яна, Панамар Ганна.

 734

Об 11.30 у День української писемності та мови, з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації ліцейна родина долучилася до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Це унікальна акція, яку Національна радіокомпанія України започаткувала ще 2000 року. Відтоді щороку всі охочі учні та педагоги беруть участь у написанні радіодиктанту та мають можливість з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще – продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків.

Радіодиктант традиційно провів доцент Київського університету ім. Б.Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який щороку на замовлення НРКУ складає ексклюзивний текст диктанту. Цього року текст мав назву «Україна на зламі тисячоліть».

 737  738  739 

 740  741  742

Цього ж дня між командами першого курсу (9, 10, 12 груп) була проведена мовно-літературна гра «У храмі святого слова». Поціновувачі рідного слова випробували свої сили в різних конкурсах: розгадували мовознавчі цікавинки та загадки-жарти, створювали нові слова, відгадували за фактами з життя видатну особистість. Найкращі оратори команд у конкурсі «Поетами народжуються, ораторами стають» продемонстрували глибоке філософське осмислення проблеми, оригінальність авторського стилю, зворушливість і артистизм, прагнення проаналізувати навколишній світ і знайти своє місце у ньому. Панувала  неповторна атмосфера щирої розмови, обміну думками й особистісними переживаннями.

Під час гри перемога переходила від однієї команди до іншої. Кожна команда вразила своєю унікальністю. Кульмінаційним моментом у грі став останній конкурс «Видатні українці», який визначив лідера, і в результаті перемогла команда групи №9. Дипломом ІІ ступеня вельмишановне журі нагородило команду групи №10, а третє місце посіла команда групи №12.

Усі присутні отримали заряд позитивних емоцій. Такі заходи сприяють розвитку творчих здібностей учнів, викликають бажання перемагати, виховують бережливе ставлення до традицій, любов до рідної мови, краю.

               781                    747              782 

 748  749  780

Завершилася предметно-методична декада української мови та літератури проведенням І етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Завдання для учасників були підготовлені викладачами української мови та літератури.Триває перевірка конкурсних робіт членами журі.

У День української писемності й мови підведено підсумки та нагороджено усіх переможців конкурсів, проведених протягом цих днів.

Вітаємо переможців, бажаємо успіхів!

 

Погода

 

QR-код нашого сайту

000 qr-

Голосування

Яку оцінку Ви поставити за проведення осіннього балу

Online

На даний момент 76 гостей на сайті