План проведення предметно-методичного тижня

з біології, хімії та екології

15.04. – 19.04.

з/п

Назва заходу

Дата і час проведення

Місце проведення, учасники

Відповідальні

1

Виставка буклетів, стіннівок з хімії та біології «Чарівний і цікавий світ перетворень».

протягом тижня

інформаційний стенд, учні І – ІІ курсів

Герасимчук І.О.

Андрусяк Т.В.

2

Навчально-виховний захід з популяризації хімічної науки за участю «Мобільної хімічної лабораторії» ЧНУ «Година експериментальної хімії»

15.04.

12.20

актова зала, учні І курсу

Андрусяк Т.В.

3

Екскурсія до геологічного музею ЧНУ.

16.04.

14.30

геологічний музей ЧНУ,

група №4

Андрусяк Т.В.

4

Конкурс учнівських навчальних проектів з хімії та біології.

17.04.

15.00

кабінет №17, члени гуртка

Андрусяк Т.В.

5

Методрозробка відкритого уроку з хімії «Розрахункові задачі. Виведення молекулярної формули речовини за загальною формулою гомологічного ряду та густиною або відносною густиною».

Методрозробка відкритого уроку з біології та екології «Поняття про онкогенні фактори та онкологічні захворювання. Профілактика онкологічних захворювань».

18.04.

кабінет №17

Андрусяк Т.В.

 

 

 

 

 

Герасимчук І.О.

 

6

Підбиття підсумків тижня, нагородження переможців, висвітлення інформації на сайті ліцею, подання звіту про проведення предметно-тематичного тижня.

19.04.

кабінет №17, учні І – ІІ курсів

Андрусяк Т.В.

Герасимчук І.О.

 

 

 

ЗВІТ

про проведення предметно-методичного тижня хімії, біології та екології

Відповідно до плану роботи закладу напередодні Дня довкілля й Дня Землі з 15 по 19 квітня 2019 року в Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг пройшов предметно-методичний тиждень хімії, біології та екології. Заплановані заходи  предметно-методичного тижня мали на меті формування стійкого пізнавального інтересу до вивчення хімії, біології та екології, реалізацію творчого потенціалу учнів.

15 квітня. На другому поверсі ліцею було розгорнуто тематичну виставку стіннівок для допитливих «Чарівний світ перетворень». Учні  І – ІІІ курсів підготували роботи «Хімія навколо нас», «Цікава біологія», «Хімічні ребуси», «Хімічне поле чудес», «Хімія кохання» та ін. Усі бажаючі мали можливість ознайомитись із цікавою та корисною інформацією, а також повправлятися у розгадуванні ребусів та кросвордів. 

Цього ж дня у рамках проведення предметно-методичного тижня хімії, біології та екології, за ініціативи викладача хімії Андрусяк Т.В., відбулася «Година експериментальної хімії». До ліцею завітали науковці кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича: доцент кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства Халавка Юрій Богданович та асистент Арійчук Юлія Мирославівна. Гості презентували проект «Мобілаб» - мобільну хімічну лабораторію, метою функціонування якої є підвищення пізнавального інтересу учнів під час вивчення хімії. Учні першого курсу дізналися про наукову роботу, яка ведеться на кафедрі, сфери практичного застосування хімічних знань. Доступно і цікаво вчені розповіли про актуальні напрямки сучасних хімічних досліджень, перспективи використання нанотехнологій, роль хімії у створенні нових матеріалів, підходи до вирішення екологічних викликів сучасності.

Найбільш емоційно учні сприйняли експериментальну складову зустрічі. Запрошені продемонстрували видовищні хімічні досліди, розкрили природу перетворень речовин, залучили учнів до аналізу результатів експериментів. Учнівська молодь ліцею спостерігала яскраві екзотермічні й кольорові реакції, дізналася, завдяки яким явищам і речовинам функціонують сучасні ґаджети, яку роль відіграє хімія у розвитку новітніх технологій. Бурхливу реакцію аудиторії викликали досліди «Гейзер», «Фараонові змії», «Хамелеон», «Помий слона» тощо.

На власному досвіді учні переконалися у тому, що хімічна грамотність є базовою компетенцією сучасного життя, а хімія може бути захопливою і яскравою наукою.

16 квітня учні групи №4 разом із викладачем хімії Андрусяк Т.В. відвідали геолого-географічний відділ природничого музею Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Екскурсовод Годзінська Ірина Леонідівна розповіла про колекцію мінералів одного з найстаріших вузівських музеїв України, зібрану з регіонів усієї земної кулі, про унікальні зразки позаземного походження, численні самородки. Учні дізналися про хімічну природу мінералів та їхні властивості, особливості штучних і природних кристалів, походження гірських порід, використаних при будівництві чернівецьких вулиць, спробували самостійно визначити найпоширеніші мінерали.

Найбільше захоплення аудиторії викликала експозиція дорогоцінного каміння та унікальні зразки скам’янілостей.

Учнівська молодь винесла з екскурсії яскраві враження, розширила власний світогляд, відчула гордість за свій край, адже колекція музею зробить честь будь-якому українському науково-дослідному закладу і може зрівнятися з найкращими експозиціями Західної Європи за насиченістю зразками та їх унікальністю.

17 квітня відбувся конкурс учнівських навчальних проектів з хімії, який мав на меті розвиток навичок самостійної роботи з науково-пізнавальними джерелами та вміння критично мислити. Учні мали змогу презентувати власні роботи, продемонструвати навички публічного виступу, вміння обґрунтовувати власну думку. Авторів найкращих робіт було нагороджено бонусними балами.

18 квітня. Викладачі Андрусяк Т.В. та Герасимчук І.О. підготували методрозробки відкритих уроків з хімії на тему «Розрахункові задачі. Виведення молекулярної формули речовини за загальною формулою гомологічного ряду та густиною або відносною густиною» і біології та екології на тему «Поняття про онкогенні фактори та онкологічні захворювання. Профілактика онкологічних захворювань» відповідно.

19 квітня. Завершився предметно-методичний тиждень підведенням підсумків, нагородженням переможців конкурсу навчальних проектів, обміном вражень.

Учні продемонстрували гарні знання, вміння, творчі здібності та зацікавленість предметами. Цей тиждень приніс незабутні враження, сприяв поповненню багажу знань із предметів, розширенню кругозору, формуванню критичного способу мислення. Учнівська молодь усвідомила важливість  внеску кожного у забезпечення добробуту власної країни і планети загалом.   Завдяки проведеним заходам учні переконалися у тому, що хімічна грамотність є базовою компетенцією сучасного життя, а процес пізнання може бути захопливим і яскравим.

Пошук

Ми в соціальній мережі

Online

На даний момент 32 гостей на сайті