Традиційно у перші тижні листопада в Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг урочисто проходить предметно-методичний тиждень української мови та літератури, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Цікаво й змістовно пройшов тиждень і цього року, який тривав з 05.11 по 09.11. Метою всіх проведених заходів було: актуалізувати та поширити раніше набуті знання з української мови та літератури; збагатити словниковий запас; розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення і мислення учнів; сприяти формуванню високоморальної особистості; виховувати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови, розуміння її краси.

Тиждень розпочався конкурсом на кращу літературну стіннівку «Видатні жінки в історії української літератури»», в якому взяли участь редколегії всіх навчальних груп. Серед переможців групи 9, 10, 4, 13.

6 листопада викладач Лупул К.В. презентувала пристендовий урок української мови на І курсі «Написання слів іншомовного походження. Правило “дев’ятки”», під час якого розкрила власну технологію проведення реального уроку, детально проаналізувала кожен етап, його макро- і мікроструктури, аргументувала доцільність застосованих методів навчання.

Цього ж дня за участю творчої групи учнів для першокурсників проводилися інформаційні п’ятихвилинки «Є мова – є нація», на яких всі дізналися про витоки нашої мови, її місце серед слов’янських мов, почули щирі слова любові й вдячності до неї. Зацікавили учнів розповіді про Нестора-Літописця, його значення в українській писемності.

У середу, 7 листопада, учні груп № 4, 5 в супроводі викладача української мови та літератури й майстрів виробничого навчання відвідали Чернівецький міський виставковий центр «Галерея Ратуші», а учні групи № 9 - Чернівецький обласний художній музей.

8 листопада учні писали листи солдатам, які охороняють наш спокій, оберігають добробут родин і захищають кордони нашої країни. Участь в акції «Напиши лист воїну АТО» викликала у серцях наших ліцеїстів бурхливу хвилю емоцій, адже тепер, у світлі останніх подій, кожен із нас розуміє по – іншому звичні слова: «жити в мирі» й «мирне небо над головою». У своєму прагненні наші учні є однодумцями. Усі листи зворушливі, пройняті любов’ю та турботою, гордістю та вдячністю за подвиги українських воїнів. Ліцеїсти за мир в Україні!

Об 11.30 у День української писемності та мови, з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації ліцейна родина долучилася до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Це унікальна акція, яку Національна радіокомпанія України започаткувала ще 2000 року. Відтоді щороку всі охочі учні та педагоги беруть участь у написанні радіодиктанту та мають можливість з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще – продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків.

Завершився предметно-методичний тиждень української мови та літератури відкриттям і проведенням І етапу XІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Учасники згадали ім’я видатного мецената сучасності Петра Яцика, його роль у проведенні Міжнародного конкурсу з української мови. Звучали українські пісні, лунало поетичне слово, адже основною метою конкурсу є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу.

 625 626

627  628

630  629

  631632

633634

635  636

637  638

Погода

 

QR-код нашого сайту

000 qr-

Голосування

Яку оцінку Ви поставити за проведення осіннього балу

Online

На даний момент 38 гостей на сайті