Місячник методичної роботи

"Творчості, як і будь-якої діяльності, можна навчитись"

Г.Альтшуллер

Цим висловом керується педагогічний колектив Чернівецького професійного ліцею сфери послуг в повсякденній роботі. Кожен розуміє, що творчість – необхідна умова становлення самого педагога, його самопізнання, розвитку і розкриття як особистості. Особливе місце в удосконаленні навчально-виховного процесу і підвищення педагогічної майстерності викладачів і майстрів виробничого навчання  нашого закладу займають відкриті уроки.

Згідно плану методичної роботи ліцею  у лютому  проходить Місячник методичної роботи, який складається з вернісажу відкритих уроків та занять Школи педагогічної майстерності. Такі заходи проводяться з метою популяризації педагогічних здобутків; виявлення досвіду педагогів, які у практичній роботі ефективно використовують різноманітні форми і методи навчання, інноваційні технології.

Протягом першого тижня вернісажу адміністрація навчального закладу, методисти, голови методичних комісій та педагоги відвідали уроки загальноосвітніх дисциплін. Викладачі – Дідушко О.І., Руснак О.О., Лупул К.В., Чиж С.М. на конкретних прикладах показали, які методи, прийоми і педагогічні засоби доцільно застосовувати при вивченні найбільш складних тем програми, як краще використати на уроках КМЗ, як при мінімальних затратах навчального часу досягти ефективного засвоєння учнями нового навчального матеріалу, як вчити учнів думати, робити висновки та розвивати професійні компетенції; прищеплювати любов до майбутньої професії, виховувати громадянські якості, патріотизм.

Наступного тижня успішну діяльність продемонстрували викладачі спеціальних дисциплін – Проскурняк Н.М., Андрейчук І.С., Пінюк С.А. Педагоги ще раз довели, щосучасний урок –  спільне джерело творчої та натхненної праці викладача та учня. Особливістю проведених уроків була змістовність, науковість, чіткість. Різноманітність форм і методів роботи і доцільність їх використання дають можливість стверджувати  про їх високий професійний рівень педагогів.

Відрадно констатувати, що дані уроки продемонстрували процес розвитку креативності, ініціативи, пошукової активності у навчально-виховному процесі, сприяли  розкриттю творчого потенціалу обдарованого учня, формуванню його базових компетенцій та були спрямовані  на активну життєву позицію.

З 19 лютого естафету вернісажу передано майстрам виробничого навчання – Чосик А.М., Чоп’юк Т.М., Артьомовій А.С., Мироник Ю.І., Радомській Н.М. з метою пропаганди нових педагогічних надбань і актуальних питань методики професійної освіти.

Під час зимових канікул, за допомогою анкет і діагностичних карт, методистами ліцею проводилося опитування викладачів і майстрів виробничого навчання щодо рівня методичної підготовки, самооцінки власної навчально-виховної діяльності, необхідної допомоги у параметрах діяльності. За  результатами  анкетування і діагностування складений план проведення навчання педагогів. Участь у підготовці питань до навчання беруть 9 викладачів-методистів, 3 старших викладачі, 5 майстрів в/н І категорії, 3 майстри  в/н ІІ категорії. Вони презентували матеріали з  актуальних питань:

- реалізація особистісно-орієнтовного навчання як основи нових педагогічних систем навчання;

- педагогічні технології на основі особистісної орієнтації, активізації й інтенсифікації педагогічного процесу;

- навчання прийомам зворотного зв'язку;

- уміння організувати дослідницьку роботу. Залучення учнів до організації дослідницької роботи;

- уміння узагальнити власний досвід, передовий педагогічний досвід;

- самоаналіз уроку. Використання методів самоаналізу у взаємовідвідування;

- виявлення типових причин неуспішності учнів. Індивідуальна робота з ліквідації пробілів у знаннях учнів;

- система роботи з обдарованими дітьми.

  93  94  95  98

96 97 106 105

99  100  101

102  103  104

  

Останні новини

 220 У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ СФЕРИ ПОСЛУГ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОРОКА - ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА Далі

 

227 ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИДалі


303  ВІТАЄМО ПЕДАГОГІВ З УСПІШНОЮ АТЕСТАЦІЄЮДалі


Погода

Голосування

Яку оцінку Ви поставити за проведення осіннього балу

Online

На даний момент 69 гостей на сайті

Увага

Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, суворо заборонено!