Розмовляти українською — модно!

У Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг з 4 по 8 листопада проходив предметно-методичний тиждень української мови та літератури.

Цього року програма Тижня була, як завжди, досить насиченою. Метою проведених заходів було виховання любові до державної мови, пробудження в здобувачів освіти почуття національної гідності, поваги до всього українського, бажання розмовляти українською мовою й досконало її знати.

Уже в перший день Тижня здобувачі освіти активно долучилися до конкурсу на кращу мовознавчу афішу «Новий Український правопис. Вчимося разом!».

У вівторок на виховній справі відбувся перегляд мультимедійних презентацій і відеороликів: «З витоків української писемності», «Світлиця слова у безмежжі часу», «Ну що б, здавалося, слова…», «Розвиток української мови», «Життєпис Преподобного Нестора Літописця», «Тернистий шлях української мови».

6 листопада Лупул К.В. провела пристендовий урок української літератури «Поєднання в новелі В.Винниченка «Момент» реалістичного змалювання дійсності та філософського підтексту». Викладач української мови та літератури розкрила власну технологію проведення реального уроку, детально проаналізувала кожен етап, його макро- і мікроструктури, аргументувала доцільність застосованих методів навчання.

Ще одним цікавим заходом, спрямованим на підтримку рідної мови, став усний журнал «Слова… У вас мудрість вічна і любов жива».

Останній день тижня запам’ятався здобувачам освіти написанням ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Ліцейна родина зібралися у дружньому колі, щоб приєднатися до всіх свідомих українців і виявити шану до рідної мови, а також перевірити власні знання з орфографії та пунктуації. Сам текст, згідно усталеної традиції, прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко.

Цього ж дня, 8 листопада, був проведений І етап ХХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, у якому взяло участь 28 здобувачів освіти. Цей унікальний мовний марафон був зініційований великим українським меценатом і громадським діячем Петром Яциком, який усе життя прожив у Канаді, але завжди пам’ятав про рідну землю. Переможці будуть захищати честь ліцею на обласному етапі. Усі заходи у рамках предметно-методичного тижня української мови та літератури були спрямовані на підтримку рідної мови, привернення уваги до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди й популяризації. Це гуртує всіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові.

741 743  742

744  745  746

Останні новини

 757 ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ Далі

 

762 ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ СФЕРИ ПОСЛУГДалі


772 ПРЕДМЕТНО-МЕТОДИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ ФІЗИТИ ТА АСТРОНОМІЇ Далі


Погода

 

QR-код нашого сайту

000 qr-

Ми в соціальній мережі Facebook

ДПТНЗ "Чернівецький професійний ліцей сфери послуг"

Instagram

@licey_svery_poslug_cv

Online

На даний момент 35 гостей на сайті

Увага

Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, суворо заборонено!