Розмовляти українською — модно!

У Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг з 4 по 8 листопада проходив предметно-методичний тиждень української мови та літератури.

Цього року програма Тижня була, як завжди, досить насиченою. Метою проведених заходів було виховання любові до державної мови, пробудження в здобувачів освіти почуття національної гідності, поваги до всього українського, бажання розмовляти українською мовою й досконало її знати.

Уже в перший день Тижня здобувачі освіти активно долучилися до конкурсу на кращу мовознавчу афішу «Новий Український правопис. Вчимося разом!».

У вівторок на виховній справі відбувся перегляд мультимедійних презентацій і відеороликів: «З витоків української писемності», «Світлиця слова у безмежжі часу», «Ну що б, здавалося, слова…», «Розвиток української мови», «Життєпис Преподобного Нестора Літописця», «Тернистий шлях української мови».

6 листопада Лупул К.В. провела пристендовий урок української літератури «Поєднання в новелі В.Винниченка «Момент» реалістичного змалювання дійсності та філософського підтексту». Викладач української мови та літератури розкрила власну технологію проведення реального уроку, детально проаналізувала кожен етап, його макро- і мікроструктури, аргументувала доцільність застосованих методів навчання.

Ще одним цікавим заходом, спрямованим на підтримку рідної мови, став усний журнал «Слова… У вас мудрість вічна і любов жива».

Останній день тижня запам’ятався здобувачам освіти написанням ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Ліцейна родина зібралися у дружньому колі, щоб приєднатися до всіх свідомих українців і виявити шану до рідної мови, а також перевірити власні знання з орфографії та пунктуації. Сам текст, згідно усталеної традиції, прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко.

Цього ж дня, 8 листопада, був проведений І етап ХХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, у якому взяло участь 28 здобувачів освіти. Цей унікальний мовний марафон був зініційований великим українським меценатом і громадським діячем Петром Яциком, який усе життя прожив у Канаді, але завжди пам’ятав про рідну землю. Переможці будуть захищати честь ліцею на обласному етапі. Усі заходи у рамках предметно-методичного тижня української мови та літератури були спрямовані на підтримку рідної мови, привернення уваги до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди й популяризації. Це гуртує всіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові.

741 743  742

744  745  746

Останні новини

  202 РОБОТА ГУРТКА ЕСТРАДНОГО СПІВУ Далі

 

204 ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИДалі


208 ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ СФЕРИ ПОСЛУГ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ  Далі


 

 

Увага

Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, суворо заборонено!