ЗАПРОШУЄМО

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ СФЕРИ ПОСЛУГ ЗАПРОШУЄ НА БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ!

Предметно-методичний тиждень хімії, біології та екології

      Напередодні Дня Довкілля і Дня Землі у Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг пройшов предметно-методичний тиждень хімії, біології та екології.

Заплановані заходи предметно-методичного тижня мали на меті формування стійкого пізнавального інтересу до вивчення хімії, біології та екології, реалізацію творчого потенціалу учнів.

42415 квітня на другому поверсі ліцею були розгорнуто тематичну виставку стіннівок для допитливих «Чарівний світ перетворень». Учні І – ІІІ курсів підготували «Хімічні ребуси», «Хімічне поле чудес», «Цікава біологія». Протягом тижня всі бажаючі мали можливість ознайомитись із цікавою та корисною інформацією, а також взяти участь у розгадуванні ребусів та кросвордів.

Цього ж дня у рамках проведення предметно-методичного тижня хімії, біології та екології, за ініціативи викладача хімії Андрусяк Т.В., до ліцею завітали науковці кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича: доцент кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства Халавка Юрій Богданович та асистент Арійчук Юлія Мирославівна. Гості презентували проект «МОБІЛАБ» - мобільну хімічну лабораторію, метою функціонування якої є підвищення пізнавального інтересу учнів під час вивчення хімії. Учні першого курсу дізналися про наукову роботу, яка ведеться на кафедрі, сфери практичного застосування хімічних знань. Доступно і цікаво вчені розповіли про актуальні напрямки сучасних хімічних досліджень, перспективи використання нанотехнологій, роль хімії у створенні нових матеріалів.

Найбільш емоційно учні сприйняли експериментальну складову зустрічі. Запрошені продемонстрували видовищні хімічні досліди, розкрили природу перетворень речовин, залучили учнів до аналізу результатів експериментів. Учнівська молодь ліцею спостерігала яскраві екзотермічні й кольорові реакції, дізналася, завдяки яким явищам і речовинам функціонують сучасні ґаджети, яку роль відіграє хімія у розвитку новітніх технологій. Бурхливу реакцію аудиторії викликали досліди «Гейзер», «Фараонові змії», «Хамелеон», «Помий слона» тощо.

На власному досвіді учні переконалися у тому, що хімічна грамотність є базовою компетенцією сучасного життя, а хімія може бути захопливою і яскравою наукою.

373  374  375  376  378  379

16 квітня учні групи №4 разом із викладачем хімії Андрусяк Т.В. відвідали геолого-географічний відділ природничого музею Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Екскурсовод Годзінська Ірина Леонідівна розповіла про колекцію мінералів одного з найстаріших вузівських музеїв України, зібрану з регіонів усієї земної кулі, про унікальні зразки позаземного походження, численні самородки. Учні дізналися про хімічну природу мінералів та їхні властивості, особливості штучних і природних кристалів, походження гірських порід, використаних при будівництві вулиць м. Чернівці, спробували самостійно визначити найпоширеніші мінерали. 

Найбільше захоплення учнівської молоді викликала експозиція дорогоцінного каміння та унікальні зразки скам’янілостей.

425  426

427  428

429  430

17 квітня відбувся конкурс учнівських навчальних проектів з хімії, який мав на меті розвиток навичок самостійної роботи з науково-пізнавальними джерелами та вміння критично мислити. Учні мали змогу презентувати власні роботи, продемонструвати навички публічного виступу, вміння обґрунтовувати власну думку. Авторів найкращих робіт було нагороджено бонусними балами.

420  421

422  423    

Завершився предметно-методичний тиждень визначенням і нагородженням переможців конкурсу навчальних проектів, підведенням підсумків, обміном вражень. Учні продемонстрували гарні знання, вміння, творчі здібності та зацікавленість предметами. Цей тиждень приніс незабутні враження учням, сприяв поповненню багажу знань із предметів, розширенню кругозору. Завдяки проведеним заходам учні переконалися у тому, що хімічна грамотність є базовою компетенцією сучасного життя, а процес пізнання може бути захопливим і яскравим.

Останні новини

 540 ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮДалі

 

543 УРОЧИСТА ЛІНІЙКА, ПРИСВЯЧЕНА ЗАКІНЧЕННЮ 2018/2019 н.р.Далі


571 У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ СФЕРИ ПОСЛУГ ВІДБУЛАСЯ ДЕРЖАВНА КВАЛІФІКАЦІЙНА АТЕСТАЦІЯ Далі


Погода

 

QR-код нашого сайту

000 qr-

Голосування

Яку оцінку Ви поставити за проведення осіннього балу

Online

На даний момент 26 гостей на сайті

Увага

Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, суворо заборонено!